Pokud jste majitelem vozu Porsche, nebo jste jím kdy byli a měli jste uvnitř vozu béžový interiér, pak máte možná nárok na proplacení vašich slunečních brýlí. Zní to velmi podivně, ale nechte si celý příběh odvyprávět.

Pokud jste někdy seděli ve voze od značky Porsche s béžovým interiérem, možná se vám stalo, že odlesk od barvy interiéru přesměroval světlo přímo do vašich očí. Tato nepříjemnost se dá řešit několika způsoby, ovšem ten nejjednodušší je zakoupení slunečních brýlí. Tuto věc však muselo udělat tolik řidičů, že se rozhodli automobilku hromadně zažalovat.

Na celém případu je však nejkurióznější to, že automobilka skutečně svolila a sluneční brýle všem majitelům problémových vozů proplatí účtenku za nově zakoupené brýle. Pokud jste si tedy i vy kvůli tomuto problému zakoupili sluneční brýle, pak máte nárok na odškodnění. Proplácená částka se pohybuje od 50 do 175 dolarů, tedy maximálně necelé 4 tisíce korun.

Poškození jsou ti, kteří vlastnili automobily z let 2007-2016 a jejich interiér byl v béžové úpravě. Těch nabízí Porsche hned několik a to Xognac, Luxor Beige, Natural Brown, Platinum Grey a Sand Beige. Automobilka svolila, že vyplatí všechny zájemce, kteří zažádají do 21. září tohoto roku.

Možná si nyní říkáte, že se jedná o hloupost, ovšem celá žaloba stojí na tom argumentu, že oslnění během jízdy je velmi nebezpečné a může způsobit vážnou dopravní nehodu. Žádná havárie v této souvislosti sice nahlášena nebyla a ani žádné jiné poškození majetku z důvodu oslnění řidiče odrazem slunečního záření od palubní desky vozu., ovšem i tak Porsche svolilo žalující straně vyhovět a vyhnout se tak nákladným soudním tahanicím.