Dopravní nehoda je velmi nepříjemný zážitek, který přináší jen samé potíže. Je dobré na ní být připravený, a vědět co udělat. Pojďme se podívat, jak se zachovat při lehčích dopravních nehodách, kdy jsou pomačkané jen plechy.

Pokud se nikomu při nehodě nic nestalo je to jedině dobře. Ovšem i pomačkané plechy dokáží nadělat celou řadu starostí a problémů. Je dobré vědět, co v takovém momentě udělat, abyste měli právně vše v naprostém pořádku vyřešené a podchycené. Tím vůbec nejdůležitějším pro vás bude Záznam o dopravní nehodě.

Tento kus papíru by měl být tím prvním, co při společném řešení vzniklé situace vyndáte z přihrádky vašeho vozu. Je důležité vědět, že tento papír se musí vždy vyplnit a to i v případě, kdy druhý mávne nad pomačkanými plechy rukou. Jeho vyplnění dokonce nařizuje zákon a to v tom případě, pokud nejsou přítomni policisté. Je důležité mít vše řádně vyplněné, podepsané a získat kontakty na všechny účastníky nehody. Díky tomu pro vás bude řešení mnohem jednodušší a budete mít větší šanci, že vám pojišťovna vše proplatí. Dobře uděláte také, když pořídíte fotodokumentaci nehody a budete fotit i detaily.

I přesto že víte, co máte dělat, se na takovou situaci nikdy dobře nepřipravíte, a je dost pravděpodobné, že díky stresu který budete zažívat najednou, nebudete vědět co dělat. Proto je dobré mít ať už od pojišťovny, popřípadě od soukromníka zajištěnou právní asistenci, díky které budete mít odbornou poradnu okamžitě v momentě problému. Právník vám poradí jak se zachovat a na co si dát pozor.

Jedná se o asistenční službu, kterou využijí především osoby, které se pohybují v provozu velmi často. Prevence je však důležitá a proto můžete takovýchto služeb využít i v případě že zas tak často vozem nejezdíte.