Jeremy Clarkson je nejznámější automobilový novinář na světě. Krom práce pro show The Grand Tour či moderování britské verze Chcete být milionářem, přispívá také pravidelně pro Sunday Times, kde hodnotí vozy. A jak je zvykem na konci každého roku vyhlásí pět nejlepších a pět nejhorších automobilů uplynulého roku.

Poražení

Mez nejhoršími se letos umístila Dacia Duster, tedy vůz automobilky, kterou Clarskon otevřeně nenávidí. Na voze kritizoval vzhled, slabý motor, i vyšší cenovku lépe vybavených verzí. Na adresu vozu pak řekl: „Nikdo nikdy nebude Duster řídit jemně. Nebo tiše. Nebo s nedotčenou důstojností,“.

Nelíbilo se mu ani nejnovější SUV Q8 od Audi. Zaujala jej sice chytrá technika vozu, i přesto jako absolutní odpůrce modelů SUV krom Range Roveru a Alfy Romeo Stelvivo, poslal Q8 do věčných lovišť: „Je to soupeř pro BMW X6, a to znamená, že je určen pro lidi, kteří jsou šílení,“ napsal novinář na adresu Q8.

Mezi kritizované automobily se dostalo také nové Volvo V60, na kterém se Clarksonovi nelíbil především jeho turbodiesel. Nerudný novinář sice ocenil fakt, že automobilka chce dát letos těmto motorům sbohem a vyměnit je za hybridní pohonné ústrojí, i přesto však na adresu Volva řekl toto: „Nic neříká víc o tom, že váš sexuální život skončil, než Volvo na vaší příjezdové cestě.“

Vítězové

Na druhé straně Clarksonova žebříčku se umístilo například Lamborghini Huracan Performante, které sám ocenil jako auto roku 2018. „Rád si myslím, že Lamborghini vede skupinka desetiletých kluků. Jasně, dnes ho vlastní Němci, ale stále máte pocit, že kdyby ho nevedlo Audi, měl by Huracán na střeše lasery,“.

Mezi další oceněné vozy patří Porsche 911 RS GT2, Alpina B5, Aston Martin Vantage či Bentley Continental GT.