Automobilka Volvo připravuje premiéru nového modelu, který známe z konceptové verze. Nově uniklé video ukazuje, že novinka se konceptu drží a to skutečně razantně.

Jak od nás již víte, autosalon ve Frankfurtu byl hostitelem mnoha značek vozů, ale Volvo zde chybělo. Nebylo to však tím, že by nemělo co nabídnout. Automobilka plánuje na 21. září velkou premiéru své nové modelové řady. Jejím prvním zástupcem by mělo být kompaktní SUV, které nese název XC40. Bohužel však automobil v úplné tajnosti do své premiéry neodolal. Nemohou za to však žádní internetové piráti, ale samotná značka Volvo, tedy její maďarské zastoupení, které omylem vypustilo na internet video prezentující novinku. To však poté rychle stáhlo.

Díky tomuto videu tak nyní celý svět ví, jak novinka bude vypadat. Vůz svým designem navazuje na své větší SUV bratry, ovšem dává jasně najevo, že jakožto nejmladší člen rodiny má také nejmodernější design. Automobil totiž jasně vychází z loňského konceptu, oproti kterému se změnil jen v několika detailech, jako je maska chlazení přední části vozu, dostal zrcátka a nové kliky u dveří. Ty byly původně zapuštěné, ovšem toto řešení bylo až příliš nákladné, stejně jako kamery místo zpětných zrcátek. Co ovšem bylo zachováno byla boční linie vozu, které je prosklená.

Video navíc prozradilo i mnoho informací o interiéru automobilu. Ten taktéž navazuje na větší modely, což znamená strohé linie, minimalistickou palubní desku s vertikálně orientovaným displejem multimediálního systému. Stejný je i tvar volantu.

Automobil slibuje především hojné vnitřní prostory a praktičnost. Například reproduktory ve dveřích se posunuly tak, aby ve dveřích vznikly dostatečně velké prostory například pro tablet, notebook, nebo lahev na pití. Nová modelová řada přinese krom kompaktního SUV také sedan a hatchback, který by měl být nástupcem současné V40. Spekuluje se dokonce i nad tím, že přijde ještě menší dvacítková řada.