Model 3 má objednáno statisíce zákazníků ovšem jen tři desítky z nich se již mohou z vozu těšit. To vede některé k rušení svých objednávek. Trpělivost zkrátka není výsadou každého.

Model 3 představuje doposud nejdostupnější model v nabídce automobilky. I to je důvod, proč po odhalení dostala Tesla na půl milionu objednávek. Ovšem doposud byla schopná dodat vozy pouze třiceti zájemcům. Automobilka se k tomu vyjadřuje tak, že se výroba rozjíždí skutečně velmi pomalu, ale již by se mělo pracovat na zlepšení. I přesto však stále platí, že se na automobil čeká 12 měsíců a to v tom lepším případě. Některé objednávky se protáhnout i na měsíců 18.

Problémem však je, že čekací doba osmnácti měsíců není pro každého, a proto někteří zájemci ze své objednávky ustoupili. To připustil i Elon Musk, ředitel a majitel automobilky, který prozradil, že doposud bylo ustoupeno z 63 tisíc objednávek z celkového počtu 518 tisíc. K problematice řekl: „Myslím, že tato čísla jsou bezvýznamná. S minimálním úsilím můžeme počet rezervací zvýšit, ale nemá to smysl. Je to jako byste si v restauraci objednali hamburger a čekali na něj hodinu a půl. Také bude vaším největším zájmem to, aby přišlo ještě více lidí na více hamburgerů?“

Tesla momentálně pracuje na výkonnějším provedené celého automobilu, ovšem ještě před jejím uvedením do prodeje chce Musk zapracovat na výrobní situaci: „Když jsem řekl, že procházíme výrobním peklem, myslel jsem to doslova. Nikoho z toho neviníme, protože jsme si do něj dobrovolně koupili lístek,“.

 

Příští rok by se měla do prodeje dostat také varianta s pohonem všech čtyř kol. Po ní pak bude následovat export vozů i na jiné trhy než je ten americký, a to i do Evropy. V nabídce budou také modely s pravostranným řízením.