Bitoin začínají přijímat společně se stále větší a větší měrou. Platí to i pro automobilové prodejce, kdy někteří z nich dokonce preferují platbu touto kryptoměnou.

Bicoin v současné době velice výrazně hýbe naší společností a především pak ekonomy, kteří tak nějak nevědí co s tímto fenoménem počít. Bitcoin je virtuální, decentralizovanou měnou, která funguje zásadně na internetové bázi. Zatímco někteří lidé proklínají to, že si bitcoin nekoupili dříve, jiní v něm vidí naprosto nafouknutou bublinu, která brzy praskne. Ať už je pravda kdekoliv, bitcoin nyní začínají přijímat stále více prodejců vozů.

Je to tak, pokud někdo vlastní bitcoiny ve větší sumě, zcela bez problému si za ně může zakoupit automobil. Stále více lidí přijímá bitcoiny a nejedná se o podomní prodejce bůhví jakých vozů semnou. Nedávno prodával své dva automobily, nadšenec, který nabízel za tuto kryptoměnu McLaren 720S a také svůj Rolls-Royce Ghost. Bitcoiny však nyní přijímají i oficiální prodejci.

V USA si tuto měnu můžete zakoupit například Lamborghini v New Port Beach. Zde přijímají platby i v bitcoinech a to již od roku 2013. Tehdy však ještě požadoval po zákaznících jejich směnu za dolary. Letos však začal přijímat i platby rovnou v této kryptoměně prostřednictvím BitPay. Ve státech pak najdeme ještě několik dealerů, kteří také na kryptoměnu kývnou.

U nás nákup za tuto měnu umožňuje Alza, která nabízí také několik automobilů značky Tesla a BMW. Navíc počítá s tím, že brzy začne přijímat platby i v litecoinu a ethereu, které taktéž posilují. Dále nakoupíte za bitcoinyi v Fair Play Auto, který zprostředkovává přímý prodej vozů a také v Electric park, která půjčuje automobily.