Nová verze nejmenšího a nejlevnějšího Fordu je na českém trhu již přes tři roky a nyní zlevnila na 179 900 Kč.

Za tuto cenu si můžete pořídit malou „fordku“ s výbavou Trend v kombinaci se zážehovým motorem 1,2 Duratec s výkonem 51 kW. V nynější akci je do této výbavy zahnut i paket Trend Plus, který běžně stojí 25 500 Kč.

V této verzi si vás ford bude hýčkat dvojicí airbagů, systémem ABS, palubním počítačem, systémem Stop-Start, elektrickým posilovačem řízení (EPAS) s variabilním účinkem, denním svícením, nárazníky v barvě karoserie, tónovanými skly, úchyty pro upevnění dětské sedačky ISOFIX, sadou na opravu pneumatik, výškově nastavitelným volantem, přípravou pro rádio (střešní anténa, kabeláž), automatickou aktivací varovných světel při nouzovém brždění a zpožděným zhasínáním předních světlometů.

Jak již bylo zmíněno, současná akce doplňuje standardní výbavu o paket Trend Plus, který váš vůz doplní o manuální klimatizaci, rádiem s CD a MP3 přehrávačem, AUX vstupem a 6 reproduktory.

Dalším stupněm výbavy je verze Titanium za 249 900 Kč, která se nabízí s dvojicí motorů – jedním zážehovým a jedním vznětovým (1,2 Duratec s 51 kW a 1,3 Duratorq TDCi s 55 kW). Oproti výbavě Trend budete mít navíc manuální klimatizaci, rádio s CD přehrávačem s možností přehrávat soubory MP3, AUX vstupem pro externí přehrávač a 6 reproduktory, elektricky ovládaná přední okna, centrální zamykání s dálkovým ovládáním, elektricky ovládaná vyhřívaná vnější zpětná zrcátka v barvě karoserie, přední mlhová světla, palubní počítač s třířádkovým displejem, ukazatel vnější teploty, zadní tmavě tónovaná skla Privacy a přídavné elektrické topení.

Další dvě výbavy jsou speciálními verzemi tohoto vozu, které obsahují doplňky z programu Individual.

Jednou z nich je Metal za 294 900 Kč, která již podle jména obsahuje spoustu chromovaných doplňků. Přidá vám oproti verzi Titanium 16palcová kola z lehkých slitin, metalický lak karoserie, sportovní mřížku předního nárazníku s rámem v černé barvě, chromovanou koncovku výfuku, sedadla s unikátním černým čalouněním s chromovanými kroužky, kožený volant s perleťově černými rameny, hlavici řadicí páky a madlo ruční brzdy se stříbrnou ozdobou, přední a zadní velurové rohože se stříbrným logem Ka a kontrastním obšitím, chromované kliky dveří včetně kliky dveří zavazadlového prostoru a chromované výdechy klimatizace.

A tou další a zároveň nejdražší výbavou pro tento vůz je Grand Prix, kterou můžete koupit již za 299 900 Kč. Tuto výbavu ocení především sportovně založení fandové motorismu, protože vám tato výbava nabídne 16palcová kola z lehkých slitin v černé barvě, sportovní pruhy na kapotě, střeše a dveřích zavazadlového prostoru, pruhy na bocích karoserie, vnější zpětná zrcátka v kontrastní barvě, sportovní mřížku předního nárazníku s rámem v kontrastní barvě, unikátní design sedadel v černo-černém provedení, čalounění dveří v červené barvě, volant v červeno-černém provedení, hlavici řadicí páky a madlo ruční brzdy v červené barvě, prémiové velurové rohože s kontrastním obšitím v červené barvě a červené dekorace madel dveří, výdechů klimatizace a středové konzoly.

Dále si svůj Ford můžete vybavit značným množstvím příplatkové výbavy, například zadní parkovací senzory za 12 000 Kč, automatickou klimatizací za 10 000 Kč (kromě výbavy Trend), stropními a bočními airbagy za 6 000 Kč (pro Trend za 14 000 Kč) či ESP za 16 500 Kč.

Dále si můžete zakoupit tři sady. Jedna, již zmíněna sada Trend Plus, další sada Winter za 8 000 Kč, která obsahuje vyhřívaná sedadla řidiče i spolujezdce a vyhřívané přední sklo. Poslední sadou je sada Luxury 19 500 Kč (nemožno s výbavou Trend), ve které najdete panoramatické střešní okno a stropní airbagy řidiče a spolujezdce.