Čas od času musí každý majitel motorového vozidla zamířit do servisu. Otázkou je, jestli je lepší zavítat k tomu „neznačkovému“, nebo do autorizovaného. Motoristé horlivě debatují o tom, kde se jim dostane výhodnějšího poměru ceny a kvality.

Především pak mezi „škodovkáři“, přičemž první skupina preferuje univerzální dílny, druhá nedá dopustit na autorizovaný servis Škoda. A my hned na úvod upozorňujeme, že autorizovaný servis může být ve finále výrazně levnější. Zajímají vás podrobnosti?

Výsledky nezávislého průzkumu Dekra hovoří jasně

Neznačkové věci a služby od méně známých společností jsou údajně levnější než značková konkurence. Ale je to skutečně pravda, nebo jen tvrzení, které se u nás traduje? Nic není černobílé a o autoservisech to platí dvojnásob. Nicméně dle nezávislého ústavu Dekra nemusíte mít u autorizovaného servisu strach z výrazně vyšších cen. U některých firem byla částka na faktuře plně srovnatelná a u vybraných dokonce ještě nižší než za identické služby v neznačkovém servise.

milujirizeni_cz_adpraha_cz_01

 

Vtip je v tom, že zákazníci často dávají na první dojem, tedy na cenu základních služeb, která je u většiny neautorizovaných servisů skutečně o něco výhodnější. Běžnou praxí těchto servisů je ovšem výměna dílů, které ještě nejsou na odpis. Opačným extrémem bývá špatná diagnostika, kdy kvůli absenci moderních přístrojů nenajde závažnou závadu včas a ve finále musíte vyměnit více dílů, než kdyby se opravy ujal kvalifikovanější servis.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Přesnou cenu za servis zjistíte online

Stále jste na vážkách? V tom případě se o cenách v autorizovaných servisech přesvědčte na vlastní kůži. Za zmínku stojí autoservis Škoda v Praze – Autodružstvo Praha, který o ojeté vozy značky Škoda pečuje déle než půl století. Nabízí špičkové služby za velmi zajímavé ceny a při výměně používá pouze značkové autodíly z Mladé Boleslavi. Veškeré úkony bývají zaznamenány do servisní databáze Škoda service a servisní knížky. Na www.adpraha.cz můžete na online kalkulátoru okamžitě zjistit přesnou cenu opravy. Rozhodně doporučujeme!