Na internetu se v poslední době vyrojilo několik fotografií připravovaného vozu s označením Mercedes-Benz S 63 AMG W222. Ty se v poslední době stali terčem mnoha spekulací, zda se týká o fotografie skutečné, nebo jde o dílko vypečeného šprýmaře. Každopádně před nějakou dobou automobilka Mercedes oficiálně uvolnila video z připravované produkce tohoto vozu, a tak i pokud jsou fotografie podvrh, při porovnání s videem ukazují, jak bude tento vůz vypadat.

Pro tuto sérii bude charakteristický nejenom přední nárazník s velkými nasávacími otvory, ale také ten zadní, jehož součástí bude difuzor a celkem čtyři trojúhelníkové koncovky výfuku. To vše dodá tomuto vozu velmi specifický a zároveň luxusní a elegantní vzhled. Ten jistě doplní také nástavce prahů, nebo hliníková kola taktéž v robustním provedení opět s neobvyklým designem. Vůz Mercedes-Benz S 63 AMG se zkrátka bude chtít velmi výrazně odlišit.

Co však z fotografií nezjistíme, ale samotná automobilka to již potvrdila, je motorizace tohoto vozu. Případní zájemci se tak mohou těšit především na motor V8 o objemu 5,5 litrů. Motor je přeplňovaný dvěma turbodmychadly a k dostání by měl být ve dvou výkonnostních verzích. Ta slabší tak svým majitelům nabídne výkon okolo 400 kW, tedy zhruba 544 koní a výkonnější verze celých 420 kW, tedy 571 koní. Naprostou samozřejmostí bude jak verze s pohonem pouze zadních kol, tak i pohon všech čtyř, která je označovaná jako 4Matic. O tom, kdy tento vůz konečně spatří světlo světa a automobilka Mercedes-Benz ho oficiálně odhalí, zatím stále není jisté. V úvahu však připadají nejbližší 3 termíny slavných a známých autosalonů. Ten první se koná v září ve Frankfurtu, následuje listopadový autosalon v Los Angeles a jako poslední v úvahu připadá město Detroit, kde se autosalon koná až v lednu příštího roku.

Na jednom z nich by se tak případní zájemci mohli konečně dočkat i oficiálního uvedení výbavy a také konkrétních cenovek. Řada lidí je také rozhodně zvědavých na to, zda skutečný design vozu bude odpovídat fotografiím, které jsme zmiňovali na začátku tohoto článku. Tím se definitivně potvrdí, zda byly stoprocentně skutečné, nebo se jednalo o zajímavý podvrh. Pokud se potvrdí právě druhá možnost, rozhodně jsou jedny z nejpovedenějších, které se objevily.