Po dlouhém škádlení a nekonečném čekání se konečně na veřejnost dostávají první obrazy o novém konceptu Infinity Q60. Zatím nebylo příliš mnoho detailů prozrazeno, ale již na první pohled je jasné, že půjde o sedan menšího typu.

Uspořádání 2+2 kupé postaví Q60 do přímého boje s konkurencí BMW řady 4, Audi A5 či Mercedes-Benz C-Class. Uvidíme, jak si Infinity Q60 poradí se svojí budoucností.

Exteriér

Z prvních obrázků je patrné, že koncept Q60 bude nízký, široký a hodně agresivní. Nízká střecha a vysoký pás dodávají autu atmosféru atleta, který je připraven jít do boje o první příčky. Spodní spoiler si bere inspiraci z F1, stejně jako tomu bylo u Q80.

2016-Infiniti-Q60-Coupe-Rumors

 

Mřížka také sdílí podobné prvky, které najdeme u Q80, ale je méně tučná než u druhého konceptu. Zvýrazněné linie po stranách můžeme vidět u Q50, která je již připravena pro výrobu. Kombinace všech prvků a bočních linií poukazuje na to, že ve bude pravděpodobně funkční. Jako třešničku na dortu, můžeme očekávat masivní brzdy, kterým budou kralovat 21-palcová kola.

Interiér

Infinity doposuď nevydal žadné informace o interiéru Q60. Nicméně můžeme očekávat určité možnosti, které nás očekávájí. Interiér by měl být vysoce kvalitní a velký důraz bude kladen na detail. Pod tímto pojmem si můžeme představit ručně šité doplňky z kůže či uhlíkových vláken.

infiniti-q60-concept-07

Sportovní sedadla splní svůj účel pro rychlou jízdu, ale zároveň budou pohodlná pro všechny cestující. V zadní části vozu by měl být dostatečný prostor pro nohy spolupasažérů.

Hnací ústrojí

S největší pravděpodobností příjde Q60 s aktualizovaným pohonem. V současné době očekáváme motor V-6 o objemu 3,7 litru. Ten poskytne nadvládu nad 330 koňmi a 270 liber stop točivého momentu.

new-infiniti-q60-coupe-2015

Můžeme se jen modlit, že Infiniti bude dále nabízet šestistupňovou manuální převodovku. S největší pravděpodobností přijde další generace automatické převodovky, která udělá velký skok s Q60.

Závěr

Q60 Koncept vypadá na skvělou náhradu postupně stárnoucího lineupu Infiti kupé. Doufejme, že aktualizované hnací ústrojí nabídne dostatečnou sílu k ostatním konkurentům a design exteriéru i interiéru bude dostatečně lákavý pro nové zákazníky. V nejbližších dnech můžete očekávat oficiální informace, které nám poskytnou konečný náhled na celý koncept Q60.