Během výstavy v Ženevě byly zveřejněny ceny nové Octavie v praktičtější verzi kombi. Čekáte malý příplatek nebo naopak obrovskou sumu? Ani jedno, ani druhé rozdíl se pohybuje mezi 30 – 35 tisíci korun podle zvolené výbavy a motoru. Což podle nás je cena, kterou může zkousnout naprosto každý :)

Octavia Combi v základní výbavě Active s motorem 1.2 TSI o výkonu 86 koní vás vyjde na 364 900 korun. Pro podporu prodeje jsou samozřejmě připraveny akční nabídky, k výbavě Active nyní získáte paket Active Plus za pouhých 10 tisíc, který zahrnuje klimatizace s chlazenou schránkou u spolujezdce a tónovaná skla.

Druhá výbava nazvaná Ambition stratuje pro kombi na 429 900 korunách, též je možné získat zvýhodněný paket Ambition Plus za 10 tisíc. Získate tak navíc tempomat, malý kožený paket, 16″ kola z lehké slitiny a vyhřívání předních sedadel.

Pokud z jakékoliv důvodu bude chtít sáhnout pro nejvyšší výbavu Elegance, budete do kapsy muset sáhnout mnohem hlouběji, protože není zde možno volit motorizaci 1.2 TSI o výkonu 86 koní. Je nutné zvolit silnější variantu se 105 koňmi, rázem se dostane na částku převyšující hranici půl miliónu – 504 900 korun. Paket Elegance Plus je též dražší a přináší i menší úsporu. Za cenu 15 tisíc dostanete  17″ kola z lehké slitiny, kontrola tlaku v pneumatikách, asistent rozjezdu do kopce, vyhřívané čelní sklo, Parking Assistant (parkovací senzory vpředu a vzadu) a barevný Maxi DOT.

Diesel varianty nové Octavia Combi

Komu nevoní Natural 95 a malé benzínové turbomotory může sáhnout po dieslové variantě.  Na 454 900 korun vás přijde kombík ve verzi Active, 514 900 korun ve verzi Ambition a 564 900 korun ve verzi Elegance. Samozřejmě i na dieselové varianty se vztahují akční bonusové pakety.