Automobilka Volkswagen na letošním autosalonu v Ženevě představila hned dva sportovně laděné vozy. Tím jedním je Volkswagen Golf GTI Cabrio a tím druhým je práve Blue GT.

Tento vůz kombinuje užití nejmodernějších technologií, které mu zapůjčují vysokou dynamičnost, ale zároveň s ukázkovou spotřebou. Nově v celém koncernu Volkswagen byl představen motor 1,4 TSI s technologií ACT – aktivní odpojování poloviny válců. Užití této kombinace pohonné jednotky a nové technologie dávají novému Polu výkon 103 kW (140 k) se zachováním průměrné spotřeby pouhých 4,7 l/100 km.

Technologie ACT aktivně odpojuje druhý a třetí válec, což ve středních a nízkých otáčkách snížilo spotřebu o průměrně 0,4 l/100 km a dále také Volkswagen uvádí, že při konstantní rychlost 50 km/h na druhý či třetí rychlostní stupeň se spotřeba sníží až o 1 l/100 km. Podle Volkswagenu toto aktivní vypínání válců vůbec nenarušuje kultivovanost běhu motoru a neprojevuje se neblahými vibracemi či zvýšenou hlučností.

Nové Polo s touto revoluční pohonnou jednotkou, která byla se shodnými parametry představena již v Audi A1 Sportback, zrychlí z nuly na sto za pouhých 7,9 s a ručička tachometru se zastaví na 210 km/h.

Co se týče designu nového Pola, vyznačuje se jistými specifickými prvky, mezi něž patří především nová 17palcová kola z lehkých slitin, střešní spoiler, změněnými nárazníky – zejména tím zadním, který je s difuzorem, boční prahy a také celkové snížení vozu o 15 mm.

Interiér se o mnoho nezměnil, liší se jen několika specifickými prvky, jako například rozšířené menu multifunkčního ukazatele, které signalizuje aktivitu technologie ACT a také ukazatele tlaku v pneumatikách, dále je zde také tempomat a nová sportovní přední sedadla.

Na český trh by se nové sportovní Polo mělo dostat v letních měsících tohoto roku.

Volkswagen Polo Blue GT