Tak jako u jakéhokoliv jiného zboží, platí i u ojetého auta, že se nevyplatí „kupovat zajíce v pytli“. Koupit si ojetinu může být velice výhodné zejména z hlediska cenového, ovšem taky si můžete zadělat na pěkné starosti, pokud budete mít smůlu na nějakou skrytou vadu. V každém případě se vám nevyplatí jít do jakéhokoliv autobazaru sami a zaměřit se pouze na vizuální dojem a pozitivní informace prodejce.

Platí to pochopitelně i pro AAA Auto, což je bezkonkurenčně největší autobazar v ČR. V tomto autobazaru se protočí největší počet vozidel všech možných značek a typů. Proto je i výběr nesrovnatelně větší, než u jiných autobazarů. Mluvím z vlastní zkušenosti, kterou jsem si ověřil i u řady svých přátel. Pokud si někdo z nich kupoval auto v jiném bazaru než v AAA Auto, bylo výjimečným štěstím, že natrefil na kvalitní ojetinu.

3659_logo

Největší výhodou je, pokud máte v bazaru svého dobrého známého, který vám dá tip na skutečně dobré auto. Kdo nemá známého v bazaru, rozhodně by si měl vzít sebou automechanika, nebo alespoň někoho, kdo autům opravdu rozumí. Znalec ví, na co se zaměřit, co nejlépe vypovídá o stavu vozidla. Určitě si nechá sundat kryt motoru, nárazník apd., aby viděl co nejvíce.
Tradičním nešvarem je stočení tachometru u prodávaných aut.

Setkáte si s tím nejen v AAA Auto, ale i ve všech ostatních autobazarech. Pokud si sebou vezmete zkušeného člověka, většinou umí odhadnout, jakému počtu najetých kilometrů odpovídá stav daného vozidla. Dobrou zprávu pro poctivé motoristy je také stále dokonalejší technika, kterou disponují prosperující autobazary a která tento podvod odhalí. Mezi ně právě patří AAA Auto.

Nejen moje vlastní zkušenosti s AAA Auto s kupováním ojetého vozidla jsou vesměs pozitivní. Pokud chcete prodat své ojeté auto prostřednictvím autobazaru, musíte počítat s nižší cenou, než byste si představovali a za kterou byste snad byli schopni prodat auto „z volné ruky“. Na druhou stranu máte mnohem menší starosti, neboť zejména AAA Auto za vás vše vyřídí a vy obdržíte peníze velice brzy.