Pokud jste majitelem velkého přívěsu či karavanu, určitě víte, že couvání s tímto drobným doplňkem není úplně jednoduché. Ví to také lidé u Volkswagenu, a proto se rozhodli, že řidičům, kterým se couvání s přívěsy příliš nezamlouvá, trochu pomohou.

Touto pomocí je speciální asistent jménem Trailer Assist, díky kterému je celý proces couvání mnohem jednodušší. Jedná se o nadstandardní výbavu vozů, kterou dostanete za 13 700 korun k modelům Touran a Passat Variant. Asistent je naprosto sofistikovaný a pomáhá vám udržet přívěs v tom nelepším možném směru, aby couvání s ním bylo co nejpohodlnější a vůbec vás nenervovalo, popřípadě nerozčilovalo.vw-passat

Asistent je dokonce tak šikovný, že pokud je auto ve správné pozici, dokáže dokonce s karavanem sám zaparkovat. Řidiči stačí jen nastavit správný směr ve zpětném zrcátku a pak už mu stačí pouze mačkat brzdový, či plynový pedál a auto samo zacouvá tam, kam to bude potřeba, aniž by musel řidič sahat na volant.hqdefault

Tuto skvělou schopnost se rozhodlo využít i severské zastoupení značky v novém spotu. V něm se řidič, sedící v Passatu Variant prohání po malém severském městečku, kde na něj okolní lidé jen žírají a nevěřícně kroutí hlavou, protože rychlost je skutečně vysoká. V cestě mu nestojí úzké garáže ani kruhové objezdy, zkrátka vše co jde vycouvat, tak se také vycouvá. Vrchol přichází v moment, kdy řidiče již nebaví čekat v koloně, a proto jí celou předjede, tedy spíše předcouvá. Nutno však říci, že celý tento spot ukrývá jedno malé tajemství, které se dozvíte právě na jeho konci.

Volkswagen chce hlavně poukázat na to, že celý asistent pomáhá s couváním do takové míry, že problém přestane být problémem, a stane se celkem jednoduchým úkonem, který zvládne naprosto každý, i kdyby byl v této problematice úplným začátečníkem.