Jednotlivci i menší nebo středně velké společnosti, které nechtějí mít svůj vlastní vozový park, si často pořizují vozidla na leasing. Ovšem mnohem výhodnější je dlouhodobý pronájem vozů, který provozuje již několik let půjčovna aut Praha Taggart.

Dlouhodobé zapůjčení auta ovšem není omezeno pouze na Prahu. Této jedinečné služby může využít prakticky kdokoliv na celém území ČR. Stačí si objednat vozidlo na určité datum a autopůjčovna vám je přistaví na místo určení zcela zdarma.

298

Na portálu www.Taggart.cz má Autopůjčovna Praha v nabídce pouze nová vozidla, nebo maximálně roční a jejich průměrný počet najetých kilometrů nepřesahuje 18 tisíc. Všechna vozidla jsou v perfektním stavu díky pravidelnému profesionálnímu servisu. Vybrat si můžete mezi oblíbenými Škodovkami, například Octavia je s manuální i automatickou převodovkou, ale užívat si můžete i v exotických značkách, jako je Mini Cooper, Ford Mustang aj.

291

Dlouhodobý pronájem vozu má v porovnání s operativním leasingem výhodu v tom, že nejste vázáni smluvně na dlouhou dobu. Můžete využít dlouhodobý pronájem automobilu, nebo si vozidlo pronajmout třeba na jeden měsíc. Pro zákazníka má dlouhodobý pronájem vozidel efekt v tom, že se nemusí starat o technický stav, ani o dodržování termínu technických prohlídek. Rovněž povinné ručení či havarijní pojištění a další záležitosti za vás vyřídí autopůjčovna.

236

Pro firmy má dlouhodobý pronájem auta výhodu i v tom, že si mohou vozidlo zapůjčit na fakturu, což je z hlediska jejich účetnictví nejjednodušší. Dlouhodobý pronájem aut je v zajímavém kontrastu s tím, že ač můžete vozidlo používat měsíc i déle, může vám být po dohodě přistaveno stejný den, kdy si zapůjčení objednáte. Na rozdíl od jiných autopůjčoven má půjčovna aut Taggart nonstop telefonickou linku, takže se dovoláte třeba i v neděli o půlnoci a v pondělí můžete objednané vozidlo používat. Na požádání můžete mít i navigaci, dětskou autosedačku, střešní nosiče zavazadlových boxů a jiné autodoplňky.