Jeep umí dělat opravdu kvalitní vozy, to je snad každému jasné. Svého umění si však cení dokonce natolik, že se nyní rozhodl pro vytvoření přímého konkurenta pro Range Rover, kterému veřejně hodil rukavici.

Audi Q7, X5 od BMW, Grand Cherokee, GLE, Touareg, to všechno jsou názvy velkých a hlavně kvalitních automobilů, spadajících do segmentu SUV. Všechny tyto vozy nabízejí maximální komfort, kvalitu a perfektní zpracování, díky kterému se můžete na vůz spolehnout, ovšem jeden z nich nad všemi ostatními opravdu dominuje a tím je Range Rover, který je ztělesněním správného modelu SUV a jedná se o krále tohoto segmentu.

c75340896c32e800a56e6a665b281d3ex

Tento fakt si jsou automobilky vědomi, ovšem za celou dobu žádné z nich nepovedlo svým modelem tuto legendu předčít. Nyní se o to však pokusí Sergio Marchionne, což je ředitel automobilky FCA, pod kterou spadá i Jeep. Marchionne prohlásil, že každý pohled na Land Rover ho jen utvrzuje v jistotě, že i Jeep je schopný vyprodukovat vůz stejných, ne-li větších kvalit. A protože jej tento pocit sžíral již delší dobu, rozhodl se své myšlenky také zrealizovat.

exterior_kd_3

V předběžných plánech automobilky na příštích pět let se však o těchto záměrech vůbec nemluvit a to z jediného důvodu. Automobilka se totiž rozhodla schovat pár es v rukávu a vytasit je až nyní. Jeden z nejvýraznějších a hlavně nejvlivnějších můžu ve světě automobilové výroby tak nyní prohlásil, že se na voze již pomalu dělá a brzy jej skutečně uvidíme.

1966_20_4d2d5c9daf406

Jeho název by měl být Grand Vagonner což je jasný odkaz na již původní vůz od Jeepu se stejným označením. Tento model byl jeden z nejdéle vyráběných v rámci automobilky a to téměř neuvěřitelných 30 let. Zdali se prostřednictví jej podaří zhmotnit skutečného konkurenta pro Range Rover ukáže jen čas a výsledek horečného snažení, které teď zajisté v Jeepu, po tak silných slovech, je.