Většina mužů, ale také mnoho žen, své auto „milují“ a není neobvyklé, svým „miláčkům“ dává mnoho lidí jména. Základní péče by neměla chybět u žádné vozu, ovšem někteří majitelé automobilů investují nemalé finance do zkrášlení svých automobilů. Jedním z oblíbených tuningů je sportovní podvozek, který automobil sníží o několik centimetrů. Tato úprava s sebou přináší několik výhod a nevýhod.

Jak auto snížit?

Existuje několik způsobů, jak automobil snížit, i když dříve se sportovní podvozky využívaly především v motosportu. Postupem času si sportovní úprava našla své příznivce také u běžných automobilů.

Vzít frézu a uříznout pružinu o jednu otáčku patří sice mezi nejlevnější varianty, jak vůz snížit, ovšem efektivní příliš není. Uříznutá pružina pořádně nesedí v misce tlumiče a jízda se stává „tvrdší“.

Efektivnější a stále celkem levnou možností, jak automobil snížit, je pořízení nových pružin. Pružiny, které udělají váš vůz sportovnější, jsou tužší s nižší dráhou chodu. Tlumiče však zůstanou původní, auto se sníží přibližně 3 – 6 cm, což nezůstane bez povšimnutí.

Ke snížení svého automobilu si můžete pořídit kompletní sestavu nejen pružin, ale také originálních tlumičů. Ačkoliv je investice vyšší, výsledek vás jistě nadchne.

Výhody sportovního podvozku

U sníženého vozu vyniknou kola, což dodá automobilu elegantní a současně dynamický vzhled.

Se sníženým vozem se budete cítit jistěji především v zatáčkách, kdy se automobil stává stabilnější a jistější. Rychlejší a sportovnější jízda je jistě zábavná, především ve zmiňovaných zatáčkách, ovšem ani tak nezapomínejte především na bezpečnost svoji i svého okolí.

Pokud nad sportovní úpravou svého vozu uvažujete, dobře si to promyslete. Ve sníženém voze ucítíte každou nerovnost povrchu a hrozí větší riziko poškození nárazníků, utržení níže posazených dílů na podvozku či motoru, než u sériového vozu. Ujasněte si k jakým účelům chcete svůj vůz využívat.