Cestování nemusí být spojeno jenom s odpočinkem na pláži. Lákadlem je dnes takzvaná aktivní dovolená. Spojená je s možností poznat řadu krás, které vybraná země nabídne. A mezi ty mohou patřit krásy:

  • Přírodní
  • Historické
  • Architektonické

I když tu máme podzim, je stále řada zemí, kde si lze užít ideální počasí na cestování. A jednou z takových zemí je Španělsko.

Jak po zemi cestovat?

Jedná se o vyspělou zemi a tak vás jistě pozitivně zaujme síť veřejné dopravy. Cenově vyjde celkem výhodně, ale má i svou nevýhodu. Jste omezeni stanicemi a jízdním řády. Alternativou se tak může stát taxi, které však není nijak levnou záležitostí. Proto doporučíme cestu třetí. Cestování vlastním autem. Pokud jím nepřijedete, můžete si ho snadno půjčit. Třeba přes službu Cars-scanner.cz. Tedy již s možností rezervace před odjezdem. Ideální, jak mít při příletu do země své auto již připraveno k vyzvednutí.

Proč půjčení auta?

Prvním důvodem je rozhodně to, že jste sami svým pánem. Můžete kdykoliv vyrazit kamkoliv a celou zemi křížem krážem procestovat. Bát se nemusíte ani pravidel silničního provozu a ostatních řidičů. Když pomineme velká města, tak řízení ve Španělsku zvládne i průměrný řidič. Zapomínat však nesmíme také na to, že půjčovna aut Španělsko může nabídnout celou řadu různých modelů aut, které se hodí jak pro cestování v párech, tak i větších skupinách.

Je to výhodné

Dotkněme se také financí. S ohledem na pohodlnost se určitě jedná o variantu číslo jedna. Nijak nezklame ani cenová stránka. Vypůjčení vozu nevyjde nijak draze. Zvláště, pokud cestujete ve větší skupině. Bát se nemusíte ani nákladů na cestu. Ceny pohonných hmot jsou ve Španělsku velmi podobné, jako je tomu u nás. A to v rozmezí mezi 32 – 34 korunami za litr, a to buď benzínu, nebo nafty. I to jasně nahrává do karet této variantě přepravy.