Potřebujete do pár hodin odjet z domu, ale ještě vám sídlí v krvi necelé procento alkoholu ze včerejšího firemního večírku? Nebo jste slíbili, že odvezte babičku na letiště, ale její včerejší narozeninová oslava byla náročnější, než jste očekávali? V každém případě nesmíte odjet z domu dříve, než vám vyprchá alkohol v krvi. V České republice je zakázáno řídit, pokud vám ještě byť jen procento alkoholu sídlí v těle. Nabízí se proto otázka, jak urychlit odbourávání alkoholu?

Ať už byla včerejší noc plná alkoholu z jakéhokoli důvodu, je třeba ho dostat z těla ven, ale jak na to? Naštěstí existuje několik tipů, fint a osvědčených rad, které z vás zbytkový alkohol dostanou v rekordním čase.

Pitný režim je základ

Pokud chcete zvýšit rychlost odbourávání alkoholu v krvi, pak byste měli hodně pít. Pitný režim je základ, díky vodě odplavíte všechen alkohol z těla ven. Ideální je, když vypijete litr až dva, a to minerální vody s vysokým obsahem magnezia. Pokud do vody přidáte navíc šumivou tabletu s vitaminem C, neuděláte vůbec špatně – právě naopak. I vitamin C se podílí na rychlejším odbourávání alkoholu z těla. Někdo si rozpouští šumivé tablety, někdo po mejdanu odšťavní pomeranče.

V souvislosti s nutností dodržovat pitný režim po probděné noci plné alkoholu je třeba zmínit i Alcohol Killer, což je testovaný nápoj, který urychluje odbourávání alkoholu v krvi až o čtyřicet procent. Pokud potřebujete vstřebat co nejrychleji zbytkový alkohol, za zkoušku to stojí.

A když jsme u nápojů, k rychlejšímu vystřízlivění vám může pomoct i káva, která obsahuje kofein. Kofein je totiž diuretikum, které urychluje vylučování alkoholu z těla.

Hlavně jezte

Jestliže žaludek neprotestuje, snažte se jíst. Nejdůležitější jídlo dne je po večírku snídaně, která by měla být trochu jiná než obvykle. Ideální bude, když do ní zakomponujete kyselé okurky, přidáte zavináče a budete to zakusovat utopenci. Není to zrovna nic fit a zdravé, ale pohltí to zbytek alkoholu ve vás.