Máte rádi při trávení své dovolené různorodost, pasivní i aktivní odpočinek? Tápete, kam na dovolenou k moři? Pokud se rozhodnete na trávení své dovolené pro Chorvatsko a stále tápete nad konkrétní destinací, je pro vás ideální Jižní Dalmácie, která je součástí krásného Chorvatska. Obrovská rozmanitost Jižní Dalmácie vám nabídne krásnou přírody, ale také unikátní historické památky. Úplnému jihu Chorvatska – Jížní Dalmácii – vévodí jeho historické Hlavní město Dubrovník.

Jížní Dálmácie jako ráj námořníků

Jížní Dálmácie je námořnický ráj, který začíná v samotném Dubrovníku, postupuje dál na vzdálená pobřeží a několik ostrovů – Korčula, Mljet, Lopud, Hvar, Brač a Vis. Chorvatsko ostrovy nabízí k mnoha úžasným zážitkům

Ostrov Korčula

Korčula je jedním z nejbližších ostrovů od Dubrovníku. Jeho součástí je středověké město Korčula, nádherný mix pláží, vinic, vesnic a klidné, přístavní restaurace a střediska. Půjčte si kolo nebo skútr a prozkoumejte ostrov a mnoho skrytých pláží.

Ostrov Hvar

Projděte se večer v Hvar town, který má mezinárodní atmosféru a je obklopen luxusními hotely, bary a restauracemi. Pronajměte si kolo a projeďte si ostrov na něm.

Ostrov Brač

Největší jadranský ostrov Brač nadchne milovníky písčitých pláží. Brač je domovem jedné z nejznámějších pláží v Chorvatsku, Zlatni Rat, která se nachází poblíž Bol a je zajímavá i svým tvarem. Vybíhá do moře jako prst z dlaně. Brac je také známý výrobou olivového oleje, který je známý téměř po celém světě.

Navštivte město Split

V posledních letech město Split sloužilo jako kulisy seriálu Hra o trůny, který láme rekordy ve sledovanosti. Pokud i vy patříte mezi fanoušky tohoto úspěšného seriálu, třeba vám budou některé kulisy povědomé. I ostatním má toho Split hodně co nabídnout. Největší lákadlem pro turisty je Diokleciánův palác. Tento rozsáhlý a rozlehlý komplex se datuje do římských časů a stojí v něm více než 200 domů. Split je také domovem katedrály sv. Domní, krásně zachovalého kostela.