Sluníčko během horkých letních dní není zrovna přítel, pokud nesedíte pod deštníkem, v dáli neslyšíte šumění moře a máte prázdniny. Probudíte-li se ráno do horkého dne, nestihnete ani pořádně uvařit oběd a už je vám nepříjemné horko, a co chvíli stojíte před větrákem, který by vám mohl maličko pomoci, je důležité začít přemýšlet, čím domácnost trochu pomoci. Dusný a nepříjemný vzduch může mít vliv na celkovou únavu vás, těla, nebude se vám chtít pracovat. V noci zase nebudete moci usnout, protože horko není to pravé pro spánek. Můžete si nějak pomoci?

Doma jako v peci

Tak to bylo u nás. Horko k nepřečkání, na zahradě nikde ani kousek stínu, žádný vzrostlý strom, kde bychom se trochu skryly. A doma? Tam bylo nepříjemné horko a děti v pokojíčku měly velké vedro, protože mají střešní pokoje. Muselo se to nějak vyřešit, protože to bylo k nepřečkání a děti byly pořád unavené a dokonce dceři nebylo dobře z toho vedra. Vyzkoušeli jsme na doporučení venkovní rolety Praha, které pomohly mírnit sluneční paprsky. Kromě jiného chrání okna před prudkým deštěm, kroupami a také, když to bylo potřeba, vytvořily absolutní tmu, což oceníme o víkendech, kdy si rádi přispíme“ usmívá se Jana na svého manžela, který přikyvuje.

Vzduch doma jsme vyřešili, ještě zbývalo najít kousek stínu na zahradě. Na stejných stránkách jsme vybraly Markýzy Praha. Ty se nám jevily jako nejlepší řešení, u domu navíc máme menší terasu, kde v létě sedíme. V letošním létě nebudeme muset po chvíli jít domů, protože sedět několik hodin na slunci není zrovna dobré. Markýzu můžeme roztáhnout ve chvíli, kdy je to potřeba. Krásně stíní a na zahradě se dá sedět. Když jí nepotřebujeme, zase ji zatáhneme zpátky. Vypadá dobře, dům nehyzdí, jako třeba slunečník“ dodává spokojeně.