S příchodem jara nastává období úklidu měst a obcí. Zimní posypové materiály a různé nečistoty je třeba zamést a odvézt. Pro tyto účely jsou ideálním pomocníkem malá nákladní vozidla německého výrobce MulticarMultikáry jsou velice flexibilní a užitečná vozidla, která mají všestranné použití díky možnosti namontování až tříset druhů nástaveb. Nejrůznější nástavby slouží především technickým službám měst a obcí, které díky této technice mohou efektivně nejen čistit ulice, ale také vysávat smetí, v zimě pomocí radlice odklízet sníh, v létě zas po připevnění malé cisterny kropit ulice, parky a městskou zeleň. Prostě nejrůznější nástavby umožňují využívat multikár po celý rok.

Prodej a servis

Širokou paletu užitkových komunálních vozidel značky Multicar nabízí akciová společnost MINAM servis, která zajišťuje nejen prodej multicar, ale také jejich servis a přestavbu. Provádí rovněž drobné i rozsáhlé opravy, včetně generálních, zabývá se repasemi a montáží nejrůznějších nástaveb na multikáry všech prodávaných typů. Aby měli majitelé multicar co nejkratší výpadek své techniky, mohou požádat firmu o vyslání techniků, kteří závady lehčího rázu odstraní na místě.

servis-hp2

Nástavby

Multikáry lze používat jako malých nákladních vozidel pro přepravu zboží a materiálu, stavební sutě, písku, kameniva atd., ale také jako nosičů nejrůznějších komunálních nástaveb a doplňků. Až třista druhů nástaveb je určeno na letní i zimní údržbu městských a obecních komunikací, chodníků, pěších zón či k údržbě zeleně. Multikáry v sobě slučují multifunkčnost, hospodárnost, jednoduchou ovladatelnost a zároveň splňují i vysoké nároky na bezpečnost i komfort řidiče. Vlastnosti multicar lze shrnout do hesel

  • kompaktnost a obratnost
  • variabilita a uzpůsobení pro provoz v terénu
  • robustnost a síla
  • vysoké užitné zatížení
  • ergonomie a bezpečnost
  • hospodárnost, snadná údržba a dlouhá životnost