Na internetu se objevilo již několik vizí toho, jak bude chystaný elektromobil čerpajících inspiraci z legendárního Mustangu vypadat. Ta poslední je ovšem jednou z nejpovedenějších.

Mustang jako SUV

Koncept by se měl odhalit až v listopadu a proto nám podobné návrhy a vize musí prozatím stačit, pokud nebudeme počítat oficiální videa, které toho však také mnoho neprozrazují. Jedna z povedenějších představ je ta z ruky italského designéra na volné noze Lucy Serafiniho.

Jeho vize se drží výrazně při zemi a ve velmi realistických rozměrech. Jedná se o zvětšený hatchback s vrstvou plastu navíc, který obdržel detaily ze současného Mustanga, především pak na své přídi.

„Koncept využívá prvky Mustangu Bullit, ale inspiraci najdeme třeba i v Cayennu Coupé. Snažil jsem se vyobrazit myšlenku, že SUV mohou vypadat různě. Klidně mohou mít blíže ke zvýšenému hatchbacku, než se vyznačovat nafouklou karoserií s malými kolečky,“ vysvětluje Serafini, proč se elektrický crossover rozhodl vyobrazit právě takto.

Mnoho dalších informací o chystané novince prozatím nemáme. Vozidlo by mělo přijít příští rok a snad by mělo nést jméno Mach E s tím, že nabídne dojezd až 480 kilometrů. Všeobecná inspirace mustangem by neměla být jen co do vzhledu vozu, ale také v jeho sportovní nátuře. V USA by se tak mělo jednat o konkurenta třeba pro Model Y.