Čím dál víc lidí pro cestu do zahraničí volí svůj automobil. Vlastní dopravní prostředek přináší řadu výhod. Svobodu, soukromí, vlastní komfort. Ale také řadu problémů, které dovolenou dovedou otrávit. Věnujte pozornost věcem, které vám prozradíme a ušetříte si řadu starostí.

Pohlídejte si stav kapalin ve vašem voze

Při delší jízdě vozidla dochází k vyšším nárokům na spotřebu provozních kapalin vozidla. Nemluvě o vlivu vyšších teplotních podmínek, kdy se chladící tekutiny rychleji odpařují.

Pro všechny případy neváhejte dokoupit záložní zásoby oleje, destilované vody a náplně do ostřikovačů. V našem servisu Škoda je pořídíte za cenu, která se oproti jiným zemím rozhodně vyplatí.

Zkontrolujte stav a nahuštění pneumatik

Podhuštěných pneumatik si při kratších jízdách nemusíte hned všimnout. Ale při cestě do zahraničí dochází k jejich vyššímu zatížení i riziku poškození.

Nepodceňujte ani stav vzorku. Jeho dostatečná hloubka dělá při ovladatelnosti vozidla v dešti velké rozdíly.

Nepodceňte kvalitu gumiček u stěračů

Nové gumičky do stěračů pořídíte v našem servisu Škoda za pár stovek. Ve srovnání s komplikacemi, které při dešti způsobí jejich poškození, jde o zanedbatelnou investici.

Pohlídejte si stav žárovek u světel

I přes riziko mikrospánku chápeme, že se noční jízdě vozem někdy nevyhnete. O to víc byste ale měli dbát na stav žárovek u světel. Nejen kvůli vaší bezpečnosti, ale i zahraničním policistům, kteří si prasklé žárovky mohou všimnout dříve než vy.

Povinná výbava podle země

Ještě před jízdou do zahraničí vám doporučujeme seznámení s nařízeními ohledně povinné výbavy vozidla v krajině, kam cestujete. Mohli byste být nemile překvapeni, jak moc se naše a zahraniční zákony liší.

V případě pochybností se obraťte na náš autoservis Škoda. Rádi vám poradíme a na místě vám nabídneme případné doplnění vaší výbavy, aby vám nic nechybělo a mohli jste si v klidu vychutnat vaši dovolenou.