Bezpečnost jízdy je odvislá nejen na způsobu řízení a technických parametrech vozidla, ale hodně také záleží na stavu a kvalitě pneumatik. Při jejich výběru je třeba se řídit nejprve údaji, uvedenými ve velkém technickém průkazu, zejména rozměry. Teprve poté nastupují další kritéria, jako je cena, druh a hloubka vzorku a samozřejmě značka pneu. Velmi ovšem také záleží na tom, jak se o pneumatiky na svém vozidle budete starat, jak je budete ošetřovat a hustit. Dalšími kritérii jsou četnost ježdění a způsob jízdy. Po uzákonění nutnosti používat letní a zimní gumy, vyvstává patrně nejdůležitější kritérium při výběru pneumatik.

Jak a kde pneumatiky vybírat

Při vybírání pneumatik se doporučuje poradit se s odborníky, kteří vám poradí ideální pneumatiky jednak pro vaše vozidlo, a jednak vám doporučí pneu z pohledu stylu a četnosti vašeho ježdění. Ovšem není nad osobní výběr pomocí srovnávače cen i dalších parametrů. Jedná se o srovnávač ZUPO.cz, díky kterému nemůžete udělat chybu. ZUPO.cz je opravdovým rájem pneu, ve kterém si každý motorista může vybrat kvalitní pneumatiky za nejvýhodnější ceny. V nabídce ZUPO totiž pořídíte pneumatiky až o třetinu levněji než v kamenné prodejně. Výběr a nákup je jednoduchý, neboť si zadáte základní parametry a poté najdete ty správné gumy pro svůj vůz.

Co se ve srovnávači ZUPO dozvíte

Kromě bohatého výběru pneumatik se na těchto stránkách můžete také dozvědět mnoho praktických, užitečných a cenných informací o pneumatikách, jejich druzích, způsobu ošetřování či skladování. Najdete zde odpovědi na otázky typu jak výrobci značí své pneu, jak řešit defekt na místě, jak pečovat o pneumatiky od nákupu až po likvidaci, o výhodách a nevýhodách dojíždění zimních pneumatik v létě, jak pneu správně skladovat, jak prodloužit životnost svých pneumatik, jak připravit své auto na jaro. Dále se můžete dozvědět o výhodách a nevýhodách universálních celoročních pneumatik, o předepsaných hloubkách dezénu u letních a zimních pneu a spoustu dalších rad pro profesionály i začátečníky.