Kdo má auto, ten samozřejmě ví, že nezbytnou pojistkou je takzvané povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Kdo ho nemá, ten se vystavuje celkem výrazným problémům.

Pokud se podíváme konkrétně na to, jak mít pojistku nejenom dobrou, ale i levnou, je třeba doporučit web Povin.cz. Proč? Jelikož právě zde je možné si tuto ochranu sjednat, a to s jistotou několika výhod. Mezi ty hlavní patří:

  • Rychlost a jednoduchost
  • Nízká cena
  • Výběr dle vašich požadavků

Jak je patrné, sjednání dané pojistky pohodlně online dnes není jakýmkoliv problémem. I proto této cesty mnozí využívají. Opomíjet ale nesmíme ani další pozitiva, která jsou s výše zmíněným webem jasně spojena.

Porovnejte si, jaká pojistka je pro vás nejvýhodnější

Při výběru povinného ručení není ideální kývnout na první nabídku, kterou uvidíte, nebo se kterou vám někdo volá. I když se může zdát jako výhodná, později zjistíte, že opak je pravdou. Proto je dobré jít na to zcela jinou cestou, kterou web Povin.cz nabízí. Na něm je dostupná kalkulačka povinného ručení. Díky té si můžete cenu pojistky ihned spočítat. A to nejenom orientačně, ale samozřejmě přesně podle toho, jaké auto a kde pojišťujete. Výsledná cena tak bude přesná, za kterou si ochranu následně budete moci sjednat.

To, že zjistíte přesné ceny, ale není jedinou výhodou. Jakmile budou k dispozici, máte jistotu toho, že si můžete jednoduše porovnat i to, která pojišťovna pro vás bude následně tou nejvýhodnější. A jakmile to uděláte, zjistíte, že se ceny mohou lišit o stovky, stejně jako o tisíce korun českých.

Sestavte si takové pojištění, které potřebujete

Cena je při sjednávání rozhodně hlavním faktorem. Nezapomínejme ale i na věc číslo dvě, která s pojistkou také souvisí. Jde o to, co za danou cenu konkrétně dostanete. Pokud budeme konkrétnější, tak je třeba připomenout, že rozsah pojistky může být přesně takový, jaký potřebujete. A to s ohledem na:

  • Rozsah krytých škod
  • Výše pojistných limitů
  • Doplňkové služby

Online sjednání spojené s možností porovnat si ceny má výhodu v tom, že si budete moci zvolit přesně takové parametry, které vám přijdou vhod. Získáte tak jak pojištění přesně podle svých konkrétních představ, ale budete si jisti i tím, že bude za tu nejlepší možnou cenu.

Nejenom pro ty, kteří pojistku auta ještě nemají

Může se zdát, že nejlevnější povinné ručení budou moci získat jenom ti, kteří aktuálně kupují auto a chtějí si sjednat svou první pojistku. Tak to ale není, jelikož jak píše Wikipedia a další aktuální zdroje, změna povinného ručení není v dnešní době ničím složitým. A tak i osoby, které dnes pojištění mají, mohou využít možnosti přestoupit k jiné, pro ně výhodnější pojišťovně. Ideální je proto porovnat si nejprve ceny, a rázem zjistit, kde bude ochrana nejlepší a nejvýhodnější. Potom už staří podání výpovědi a uzavření nové odpovídající smlouvy.

Jak vyřídit pojistku online? Jednoduše

Jste rozhodnuti pro uzavření skutečně výhodné pojistky? Pokud ano, je to velmi jednoduché. Nejprve si pochopitelně porovnáte ceny a možnosti, abyste vybrali tu nejlepší možnou. Následně už jenom vyplníte hlavní informace jak o vás, tak i o pojišťovaném voze. Máte hotovo? Následně stačí potvrdit smlouvu, čímž se pojištění stává aktivním. Potom už stačí jenom jedna jediná věc, a to zaplacení, dle podmínek pojišťovny.

A protože se mnozí ptají i na to, jak je to se zelenou kartou, tak musíme dodat, že než přijde poštou, tak si ji jednoduše vytisknete. I taková kopie vám plně stačí k tomu, abyste se případné policejní hlídce prokázali, že máte všechno v naprostém pořádku, tak jak by mělo být. A to ať už vyjedete na tuzemské, nebo se rozhodnete vyrazit i na zahraniční silnice.