Mnozí starší lidé si jistě pamatují na dobu hipies, kdy byl velice populární automobil Volkswagen, který byl všeobecně známý pod označením brouk. Na tehdejší dobu se jednalo o extravagantní lidové vozítko, oblíbené zejména mezi mladými lidmi vyznávajícími volný pohyb a svobodu.

Dnešní mladá generace má podobnou možnost, neboť si může pořídit novinku na trhu, která je mezi všemi značkami, tvary, barvami a typy automobilů naprostou bombou. Ovšem nemusí to být výsadou jen mladých lidí, neboť i starší řidiči si mohou dopřát zábavu a radost z jízdy v naprosto unikátním vozidle, kterým budou budit pozornost veřejnosti.

-0mp00n1n-1ce3a5nzzzzza01z-zzzzzzzz-002-01.100716Tímto zázrakem je zcela nový Citroen C4 Cactus, který představuje nový směr této oblíbené francouzské značky. Design tohoto vozu je odvážný a vybavení je řešeno moderně. Pamatováno je zejména na pohodu a praktičnost. Kreativní technologie boří zažité zvyklosti, ale zároveň poskytují dostatek pohodlí pro řidiče i posádku. Charakteristickým znakem tohoto krásného autíčka jsou ladné tvary a hladké plochy, neobvyklá plovoucí střecha i celá karoserie. Potvrzením nového moderního trendu je použití LED diod zabudovaných do prvku Airbump.

cactusK praktičností Citroenu Cactus přispívá i dostatečný objem zavazadlového prostoru 358 litrů, prostorný, útulný a prosvětlený interiér. Řízení tohoto svižného a pohodového vozidla je snadné a spotřeba pohonných hmot kolem 3 litrů na 100 km je neuvěřitelně nízká, stejně jako ostatní provozní náklady.

citroenNovinka firmy Citroen nezapře typický francouzský šarm a zároveň je zdařilou symbiózou stylu a praktičnosti. Různé atypické prvky se liší od zaběhnutých koncepcí. Svědčí o tom například netradiční střešní nosič zavazadel, nebo vzduchové kapsle Airbump, které mají za účel chránit automobil před drobnými škrábanci, oděrkami a poškozením karosérie například při parkování.

-0mp00nwp-1ce3a5nzzzzza01z-zzzzzzzz-003-01.100742Airbump je světovým unikátem, který tento vůz výrazně odlišuje od všech ostatních typů a značek. Jeho podstatou je řada vzduchových kapslí ukrytých pod slupkou z temoplastického polyuretanu. Díky této koncepci obal pohlcuje drobné nárazy a bez zvláštní údržby tak poskytuje majiteli zvýšenou ochranu karoserie. Pro nákup tohoto Citroenu stačí navštívit centrum Citroen Carling a vybrat si svůj “kaktus“.