Pokud si plánujeme koupit nové auto, máme dvě možnosti. Buď můžeme navštívit autobazar, nebo autosalon. V obou případech můžeme odjet v novém autě, a to bez toho, abychom zaplatili jeho plnou kupní cenu. Řešením je v tomto směru auto na úvěr. 

Toho dnes využívá mnoho lidí, a to samozřejmě hlavně ve chvíli, kdy auto už potřebují, ale přesto nemají peníze na to, aby jeho koupi mohli realizovat v hotovosti. V takovém případě je úvěr dobrou možností financování.

Tip pro čtenáře: Toužíte po krásném a výkonném autě? Auto úvěr nabízí i společnost Credium.

2010-09-22-17184301

Je třeba splnit podmínky

Pokud se pro tuto možnost rozhodnete, nezapomínejte na to, že je v první řadě třeba splnit podmínky, které daná úvěrová společnost má. Zde je proces získání podobný, jako když žádáte o klasickou neúčelovou půjčku. Hlavní roli zde hrají podmínky, jako je třeba váš příjem, stejně jako to může být třeba vaše bonita. Pokud vše dopadne dobře, je auto na úvěr vaše.

Dodat ale musíme i jednu pozitivní zprávu, a to samozřejmě takovou, že často jsou podmínky mnohem výhodnější, než si myslíme. A to z toho důvodu, že získaným autem svým způsobem ručíme, a tak často můžeme získat dražší vůz i s menším příjmem.

Kde auto na úvěr získat a jak vše sjednat

Velkou výhodou dnešní doby je to, že samotné sjednání dané smlouvy je více než jednoduché. A to hlavně proto, že většina autosalonů a autobazarů dnes spolupracuje s bankovními i nebankovními společnostmi. A jelikož s nimi mají smlouvy, mohou nabízet i jejich produkty. V praxi to znamená, že získat auto na úvěr nikdy nebylo jednodušší. Přímo u prodejce totiž sepíšete požadované materiály, počkáte několik desítek minut na potvrzení a následně už jenom odjíždíte s vaším autem. Půjčku na auto si můžete vyřídit i v ostravském regionu. Zde vám poradí, jak na to!

Zde samozřejmě pozor na podmínky, které se dané možnosti týkají. Stejně jako u klasické půjčky, i zde je třeba, abyste samozřejmě byli v první řadě důslední a obezřetní. Pokud budete, není nic jednoduššího, než s novým vozem odjet. A na co primárně hledět? Určitě je to:

  • Výše úroků a RPSN
  • Výše případné akontace
  • Výše pravidelné splátky
  • Délka splácení

Komu auto patří?

Tato otázka je velmi častá, protože pokud si vezmeme leasing, je auto stále dané společnosti. Pokud však využijeme auta na úvěr, je daný dopravní prostředek jenom nás samotných. V technickém průkazu tedy bude uvedeno naše jméno. Přesto musíme dodat, že velký technický průkaz bude chtít jako ručení držet společnost, které danou půjčku splácíme.

V případě potřeby nám ho však zašle – třeba v souvislosti s technickou kontrolou, nebo dalšími nutnými kontrolami. Například společnost Home Credit, která se v tomto odvětví také realizuje, uvádí na svém webu tuto informaci: „Originál TP/ORV je po celou dobu trvání smlouvy uložen u nás a může Vám být zapůjčen.“ Jakmile ale zaplatíte poslední splátku, je i velký technický průkaz už jenom vás samotných.

home_credit_logo_640px