S podzimem přichází sychravé počasí, jež s sebou přináší i špatnou viditelnost. Ta je velmi nebezpečná především pro chodce a cyklisty, kteří se pohybují v silničním provozu. Dobrou viditelnost zajistí reflexní prvky.

Jaké máme možnosti?

Vzhledem k tomu, že pro chodce pohybující se mimo obec za snížené viditelnosti vyplývá ze zákona povinnost nosit reflexní prvky, je potřeba si nějaké pořídit. Reflexních prvků je v nabídce celá řada. Jsou vyrobeny z fluorescenčních materiálů, které dokáží odrazit světlo na vzdálenost až 200 metrů, vytvářejí na tmavém pozadí kontrast, který je velmi dobře viditelný. To je pro řidiče dostatečně dlouhá dráha, aby přizpůsobil svoji jízdu. V nabídce naleznete nejen klasické reflexní vesty, které by chtěl asi ne každý nosit, ale také reflexní pásky, přívěsky a pro cyklisty reflexní prvky na kolo. Veškeré předměty jsou cenově dostupné a objednat si je můžete v e-shopu abreflex.cz.

Tipy pro vás

Kromě klasické reflexní vesty můžete využít i další předměty.

  • Reflexní pásky

Lze je používat velmi snadno a rychle. Jsou samonavíjecí a můžete je umístit na ruku, kolem nohy, na kola či rámy kočárku nebo cyklistického kola, na ucha batohu či kabelky. Jsou skladné a můžete je mít neustále u sebe. Pokud vám samonavíjecí princip nevyhovuje, můžete si pořídit reflexní pásky na suchý zip. Některé modely dokonce blikají červeným světlem.

  • Reflexní přívěsky

Ty jsou oblíbené především u dětí. Lze je velmi snadno připevnit na školní batoh či aktovku.

  • Reflexní prvky pro cyklisty

S bezpečností je pamatováno nejen na pěší, ale také na cyklisty. Ti si mohou pořídit, krom jiného, reflexní tyčinky na drátky kola nebo pásky na ráfky, které se lepí po obvodu kola, ale lze je umístit i na zadní část sedla nebo na cyklistickou přilbu.

Aby reflexní prvky plnily svoji úlohu, musí být vhodně umístěné, ideálně na stranu blíže k vozovce, na předloktí, zápěstí nebo kolem kotníků. Čím více prvků budete mít, tím lépe budete vidět.