V dnešní době, zejména na automobilovém trhu, je jen pár automobilů, které i po mnoha letech po které jsou na trhu, neztrácejí na oblíbenosti. Ba naopak se mohou pochlubit rostoucí oblibou a stále slušnou prodejností. Automobil Ford Focus mezi ně rozhodně patří.

První generace tohoto vozu byla uvedena na trh v roce 1998. V roce 2001 prošel tento již oblíbený model faceliftem, v roce 2002 přišla sportovnější verze ST a o rok později následoval ještě výkonnější Ford Focus RS. Rok 2004 znamenal příchod druhé generace vozů Ford Focus. Třetí generace vstoupila na trhu v roce 2011. Poslední modely této značky vám nabízí například Ford Plzeň.

2149_main_01

Třetí generace

Ford Focus třetí generace si můžete pořídit hned v několika podobách. Na výběr máte jednak z 4-dveřového sedanu, či popřípadě z 5-dveřového hatchbacku. Logicky si také Ford Focus do své třetí generace připravil nejednu novinku. Jedná se například o přeplňované zážehové motory patřící do kategorie EcoBoost, které s největší pravděpodobností budou nástupcem současných motorů s objemem 2,0 a 2,3 l. Novinkou je také možnost pořízení si tohoto osobního automobilu ve verzi s automatickou dvojspojkovou převodovkou PowerShift. Na co dál se můžete ve třetí generaci tohoto oblíbence těšit? Tak třeba na bezklíčový přístup do vozu, bezesporu každý aktivní řidič ocení systém varování v případě opuštění jízdního pruhu, automatické ovládání dálkových světel, nebo také adaptivní tempomat.

Jdeme s dobou

Nový Ford Focus se může pochlubit zcela novým vylepšeným a propracovanějším jak exteriérem, tak i interiérem. Můžete si být jistí, že se jedná o ten nejdokonalejší Ford Focus, jaký jste kdy řídili. Třetí generace přináší nejednu technologickou novinku, jako třeba systém SYNC 2 s hlasovým ovládáním. Zdokonalen je také parkovací systém asistent, jehož pomoc si nebudete moct vynachválit nejen při podélném parkování, ale také při parkování příčném. Zjistěte si více o nejnovějších technologiích, výhonu a designu o tomto automobilu například na pobočce Ford v Plzni.