Snad každý motorista se snaží odlišit svůj automobil od ostatních. Mohou k tomu sloužit různé doplňky, mezi které patří také alu kola. Hliníkové disky dokáží každé vozidlo zatraktivnit, ale mají také svůj praktický význam. Praktická stránka alu disků spočívá v jejich nízké hmotnosti, která přispívá k nižší spotřebě pohonných hmot a k lepšímu pérování vozidla. Hlavní předností tohoto materiálu je, že se nemusíte obávat koroze jako u standardních plechových disků.

Charakteristika alu disků

Vedle nízké hmotnosti je to také houževnatost a tuhost, která je podstatnou vlastností s ohledem na bezpečnost. Výroba alu disků se sice kvůli dosažení této vlastnosti finančně prodražuje, ovšem z hlediska bezpečnosti a dlouhé životnosti alu disků je to nezbytné. Houževnatosti a tuhosti alu disků se dosahuje přidáváním různých příměsí do litého hliníku, jako je zejména titan, hořčík nebo i jiné. Přední světoví výrobci při výrobě regulují i teplotu při procesu ochlazování litého hliníku. V tomto případě platí pravidlo – čím delší a pomalejší je proces ochlazování litiny, tím je pak houževnatější.

Povrchová úprava ovlivňuje životnost

Alu disky, nebo chcete-li elektrony se lakují speciálním lakem. Ten je odolný vůči všem povětrnostním a provozním podmínkám, ale i vůči zimním posypovým solím a jiným chemickým přípravkům. Díky své vysoké pevnosti vydrží tento lak i čištění různými přípravky, což jsou z převážné většiny kyseliny.

Bohatý výběr alu disků

Bohatý a pestrý výběr alu disků i různých čistících a konzervačních prostředků nabízí obchod SuperDisky.eu. Majitelé renomovaných značek automobilů si zde mohou objednat elektrony určené výhradně na jejich vozidlo. Atraktivním dojmem bude působit například váš Volkswagen, jemuž pořídíte speciální disky vw. Elegantní jsou také disky Z-Performance ZP6.1 8, které jsou vhodné pro vozidla značek Volkswagen, Audi a Mercedes. Universální jsou alu disky Z-Performance ZP6.1 9, které jsou použitelné na všechny značky vozidel.