Jeřábová technika, vázací prostředky, jeřáby mostové, otočné, portálové, pojízdná zdvihadla, jeřábové dráhy a další sortiment, to vše je náplní společnosti s ručením omezeným Ganas ze Zlína. Kromě toho se firma zaměřuje také na rekonstrukce, opravy, servis, modernizaci nejrůznějších zdvihacích zařízení. Poskytuje rovněž servisní a kontrolní služby jeřábů a výtahů.

Mostové jeřáby

Patří k hlavní náplni společnosti, která v roce 1992 navázala na úspěšnou tradici Baťových závodů ve Zlíně, kde se již ve 30. letech minulého století zrodil strojírenský provoz zaměřený na výrobu a údržbu jeřábů a výtahů. V současné době firma Ganas vyrábí, rekonstruuje, modernizuje a opravuje nejen mostové jeřáby, ale i jiná zdvihací zařízení včetně výtahů. Poskytuje také komplexní servisní a kontrolní služby zaměřené na jeřábovou techniku, nákladní i osobní výtahy.

2

Samotné mostové jeřáby jsou ideální do výrobních, montážních nebo skladovacích hal, kde je možno využít stávající stropní konstrukce. Kromě značné nosnosti a snadné ovladatelnosti mají mostové jeřáby výhodu také v tom, že se díky již postavené stropní konstrukci ušetří značné náklady na budování nové jeřábové dráhy. Mostové jeřáby se vyplatí i na místech, kde se z nějakých důvodů nedají nebo nevyplatí stavět nosné sloupy.

3

Parametry mostových jeřábů

Jejich rozpětí je až 25 metrů, a to jak u jednonosníkových, tak u dvojnosníkových. Prvně jmenované jeřáby unesou až 25 tisíc kilogramů, druhé mají nosnost do 50 tisíc kilogramů. Firma Ganas vyrábí mostové jeřáby převážně z válcovaných profilů. Ramena se zdvihají pomocí řetězových nebo lanových kladkostrojů a podélné i svislé pohyby mají dvojrychlostní ovládání, které je vybaveno frekvenčním měničem otáček a také zařízením, umožňujícím nastavení rychlosti, čímž se vyloučí nežádoucí rozhoupání přenášeného břemena. Mostový jeřáb se ovládá jednoduše pomocí tlačítkového závěsného ovladače, nebo je výrobcem dodáván dálkový rádiový ovladač.