Kdo jednou propadne kouzlu puzzlí, zůstane mu tato vášeň třeba až do pozdního věku. Původně byla tato zajímavá hra určena dětem, které si při sestavování obrazců nevědomky rozvíjely svou fantazii, paměť a prostorová představivost jim napomáhá rozvíjet jejich duševní svět.

Ovšem stále více dospělých objevuje taje puzzlí a zjišťuje, že se jedná o smysluplnou náplň volného času. Puzzle dosáhly toho, že se v jejich skládání pořádají i soutěže a dokonce jsou některé obzvlášť zajímavé výsledné obrazce předmětem výstav. V moderních interiérech mohou tvořit i zajímavý dekorativní prvek na stěně obývacího pokoje či pracovny.

Puzzle 1000 dílků

V pohodlí svého domova si můžete vybírat nejrůznější motivy, které nabízí internetový eshop i-puzzle.cz. Tato varianta puzzlí je určena pro ty, kteří nechtějí pouze jednoduché puzzle skládající se z několika dílků, ale zároveň si nejsou jisti, zda by zvládli sestavit puzzle o tisíci dílcích. Sestavování cílových obrazců není vůbec nic složitého, vyžaduje to ale přece jen trochu přemýšlení, prostorovou představivost a také hodně trpělivosti. Určitý čas to zabere, takže nikdo nemusí mít obavy, že by se nudil, nebo by měl být ochuzen o radost při postupném objevování konečného obrazu. Náročnost při skládání puzzle 1000 dílků záleží na individuální šikovnosti a zkušenosti s touto hrou, ale také na tom, jak složitý obrazec si vyberete. K ulehčení skládání je dobré si vybrat obrazy s co nejvíce barvami.

Oblíbené obrazce

U dětí převládají samozřejmě jejich oblíbené motivy. Zejména výjevy z pohádek, milované postavičky, zvířátka, u chlapců pak autíčka a u holčiček vítězí obvykle princezny.

Jelikož se puzzle těší stále větší oblibě i u dospělých, přicházejí výrobci a obchodníci s nejrůznějšími zajímavými motivy. Obvykle se nejčastěji skládají různé památky, celá města, nebo jejich historické části, známé budovy nebo mosty. Je to například věhlasný londýnský Tower Bridge, pařížská Eieffelova věž nebo romantický německý zámek Nauchwastein a další. Oblíbeným motivem jsou i napodobeniny obrazů slavných mistrů, dále portréty známých osobností apd.