Dodávka sice není klasické osobní auto, ale i tak má nespornou řadu výhod především s ohledem na dostupný úložný prostor. Dodávky se nejčastěji využívají ke stěhování, přemístění různých věcí, ale třeba i na výlety či dovolené. Člověk samozřejmě nechce udělat při výběru chybu a tak musí hodně přemýšlet, jak s tím naloží. Pokud si dodávku jenom půjčuje, tak tyhle problémy řešit vůbec nemusí. Horší je to v uvozovkách řečeno, když si ji pořizuje na stálo. To je ovšem vhodné jen tehdy, pokud má pro ni časté využití během praktického života, jinak je to vesměs zbytečné vyhození peněz.

Druhy dodávek

Je jich několik, například tzv. pick-up. Jedná se vlastně o kombinaci dodávky a osobního auta. Vepředu je to uzpůsobeno tak, že se tam vejde řidič a k němu ještě jeden až dva spolucestující. Vzadu je část pro náklad, která je zpravidla o velikosti europalety. Další jsou dodávky ve stylu skříně, ty používají hlavně spediční firmy. Plachtové dodávky ocení zase ti, jenž mají objemný náklad. Do těchto typů dodávek je možné uložit až osm palet zboží. Pak už je mikrobus, obvykle pro přepravu až osmi osob. Všechny typy dodávek lze v půjčovnách dodávek zapůjčit.

Parametry, podle kterých se vybírá dodávka

Základ je neudělat chybu ve výběru. Jako první by si každý měl uvědomit, k čemu by měl dodávku používat a podle toho se i řídit. Dále by se měla zohlednit váha toho, co se bude převážet. Pak následuje také kolik je člověk schopný a ochotný za dodávku zaplatit a je jedno, jestli se myslí pronájem nebo koupě.