Pes je pro velké množství lidí nedílnou součástí rodiny a proto když se někam jeden, jede spolu s nimi i jejich pes. Jen málo kdo však má psa během jízdy v autě správně zabezpečeného.

Pes v autě

Ford si nechal vypracovat studii, která měla za úkol zjistit, jak jsou na tom řidiči s převozy psa. Studie ukázala, že 32 % řidičů převáží v automobilu psa na volno. Průzkumu se účastnilo celkem 5 tisíc majitelů psů, kteří je pravidelně převážejí. Ti pocházeli z Francie, Itálie, Španělska, Německa a Velké Británie.

V mnoha z těchto zemí přitom zákon jasně nařizuje, že je nutné mít psa určitým způsobem při převozu ve voze zabezpečeného. Tím je totiž ochráněn jak život psa, tak také posádky automobilu. Vozit psa bez adekvátního vázání totiž může mít za následek i to, že pojišťovna odmítne plnění v případě nehody. Při nárazu v rychlosti 40 km/h může nezajištěné zvíře být vrženo vpřed rychlostí, která jeho hmotnost až čtyřicetkrát násobí.

Češi psy milují

Tyto statistiky jsou velice důležité i pro nás, protože náš národ patří k absolutním milovníkům Psů. V rámci Evropy jsme dokonce druzí v počtu psů na osobu hned za Rumunskem.

Důvodem proč si Ford nechal tuto statistiku vypracovat je jeho nový Focus, který byl navržen tak, aby s ním šlo převážet kles pro psi i těch největších rozměrů. Zavazadelník byl upraven tak, aby se do něj vešla klec o co největších rozměrech.