Aston Martin se netají svými plány do budoucna. Oznámil totiž, že by do roku 2020 vyměnil kompletní modelovou řadu a dokonce přidal i pár modelů navíc.
Tento anglický výrobce nádherných a ultrarychlých vozů se plánování nebojí. Momentálně představuje ve svém stánku v Šanghaji své dva poslední výstřelky. Jsou jimi elektrické kupé DBX a luxusní sedan Lagonda Taraf. Zároveň s nimi také automobilka prozradila svůj plán, který nese název Second Century, tedy druhé století.

am10_54f586efacc67

Firma, která momentálně nespadá pod žádnou z větších automobilek, jen úzce spolupracuje s Mercedesem a jeho divizí AMG, jak se zdá, nemá o finance nouzi, a proto si může dovolit spřádat plány na dalších pět let dopředu a plány jsou to vskutku znamenité.

am42_54f586f08f7cb

Do konce tohoto desetiletí by tato anglická legenda s více než stoletou historii, kompletně obměnit svůj výrobní program. Hlavní změnou by mělo být, že nástupci současných modelů obdrží značně větší množství uhlíkových kompozitů a dokonce by se měly objevit i tři zcela nové modely, které nemají v dosavadní výrobě předchůdce. Všechny tyto změny by měly být střídmé a držet se při zemi tak, aby byla zaručena udržitelnost a úspěch značky i do budoucna.

am07_54f586ef5c732

Svou produkci navýší také speciální divize označena Q, která se v Astonu stará o specifická přání jednotlivých zákazníků. Svou práci divize předvádí v Šanghaji také a to na modelech Rapide S s osmistupňovou samočinnou převodovkou od společnosti ZF. Stejné oddělení vytvořilo i výše zmiňovanou Lagondu Taraf s vyšší světlou výškou oproti běžné Lagondě. Ta vznikla pouze ve 200 kusech a k dostání je nyní už i v Asii (proto je zde nyní také prezentována).

am02_54f586eeecfa9

Zdali se Astonu podaří své nemalé cíle naplnit a jak vykročí do dalších let, můžeme nyní jen odhadovat a kochat se tím, co nám přinese, protože to bude určitě stát za to.