Plechová garáž má oproti klasické zděné stavbě několik výhod. Na prvním místě lze jmenovat finanční a materiální úsporu.

Pořizovací náklady plechových garáží se zinkováním se pohybují od 12 tisíc korun výše. Další výhodou je mobilita a montáž na ohlášení bez nutnosti investovat do základové desky. Plechové garáže se osazují pouze na patky, případně na betonové základy. Oproti výstavbě standardní garáže je stavba, resp. instalace plechové garáže nesrovnatelně rychlejší. Místo několika měsíců to trvá pouhých 24 hodin, navíc bez použití těžké techniky. Stejně rychle lze plechovou garáž díky montované konstrukci kdykoliv rozložit a přesunout na jiné místo.

Výrobce plechových garáží

Výrobcem plechových garáží, ale také zimních zahrad, kotců pro psy a jiných hliníkových konstrukcí je společnost Stal Concept. Majitelům automobilů nabízí nejrůznější modely a typy provedení plechových garáží. Můžete si vybírat z pestré nabídky doplňků, barev, rozměrů i kombinací jednotlivých modelů. Plechovou garáž můžete zvolit podle prostorových možností na svém pozemku i podle rozměrů a typu svého vozidla.

Charakteristika plechových garáží

Společnost Stal Concept vyrábí převážně plechové garáže s mírným bočním spádem střechy, ale i plechové garáže se sedlovou střechou. Obě varianty řešení střechy zabraňují hromadění sněhu, což znamená menší zatížení celé konstrukce. Jednotlivé díly garáže jsou spojeny nýty a silnými šrouby, které umožňují rychlé smontování i opětovné rozložení. Celá konstrukce je velice stabilní a zároveň lehká. Úhle bočního spádu střechy si můžete přizpůsobit individuálním potřebám. Vrata garáže jsou buď výklopná nebo dvoukřídlá, okna a dveře jsou na boční straně.

Využití plechových garáží

Výrobce nabízí malé i velké rozměry nebo i řadové garáže. Nejběžnější je velikost 3 x 5 m a výška vjezdu 2 m. Plechovou garáž můžete používat jak ke garážování automobilu, tak motorky, kol členů rodiny, ale i strojů, jako je zahradní traktůrek či sněhová fréza. Vše budete mít uschováno a zabezpečeno proti povětrnostním podmínkám, ale i proti zlodějům. Plechová garáž může sloužit i ke skladování nejrůznějšího zahradního či jiného nářadí a předmětů, které by v domě nebo na zahradě překážely.