Trend ekologického bydlení hýbe světem a zasáhl pochopitelně i Českou republiku, kde se již ekologické domy řadu let staví. Co si pod ekologickým domem vůbec představit? Jde zejména o nízkonákladové bydlení, které zajistí příjemný komfort a materiály ohleduplné vůči přírodě.

Dřevostavby jednoznačně vedou

Hitem mezi ekologickými domy jsou jednoznačně dřevostavby, které oplývají vlastnostmi, které je vystřelily na vrchol popularity. Jejich cenová dostupnost způsobila, že je lidé začínají stále více preferovat oproti zděným domům. Důležité je vědět, co taková dřevostavba obnáší, jsou dokonce lidé, kteří si myslí, že jsou dřevostavby méně kvalitní, než zděné domy. Opak je ovšem pravdou, svědčí o tom nejen stovky let staré sruby a kostely, ale také to, že se moderní dřevostavvby budují zcela jiným způsobem, než tomu bylo dříve.

main (1)

Jak vypadají moderní dřevostavby

Vzhled moderní dřevostavby a luxusního zděného domu je prakticky totožný a pro laika jen těžko rozpoznatelný, rozdíly tu přeci jen jsou. Dřevostavby mají štíhlé obvodové stěny, velmi pevnou a lehkou konstrukci a výrazně lepší tepelnou izolaci. Jejich výstavba trvá pouze zhruba 3 měsíce a lze ji postavit v kterémkoliv ročním období.

Pro její stavbu se využívají pevné dřevěné konstrukce z KVH hranolů, desky FERMACELL a vnitřní izolace ISOVER. Jsou až neuvěřitelně odolné, trvanlivé a dokonce nehořlavé. Jejich statická pevnost je větší, než u betonu nebo oceli. Díky štíhlým zdím nabídnou více prostoru a také útulnější prostředí, o které se stará právě dřevo.

main (9)

Jak s dřevostavbou začít?

Moderní dřevostavbu lze jen těžko postavit svépomocí, na našem území je staví firma HP DOMY s.r.o. Ta buduje za velmi pěkné ceny velké rodinné domy i bungalovy. Jedná se o dřevostavby Olomouc a všechny další lokality v ČR. Lze si je vybírat z katalogu a nechat si na klíč postavit opravdu luxusní domy, které již od pohledu doslova evokují pocit, že tento dům je pro příjemný rodinný život jako stvořený. Ačkoliv je poptávka po dřevostavbách vysoká, můžete si je za nízké ceny pořídit i vy.