Řidičem se obvykle stáváme ve svém osmnáctém roku života. Právě v osmnácti totiž děláme řidičský průkaz, je to naše jakási zkouška dospělosti. Samozřejmě se najdou lidé, kteří řidičský průkaz dělají jindy, ale ve většině případů se stává, že se řidičem opravdu stáváme v osmnácti letech. Od té doby se k dosavadním povinnostem přidávají ještě jiné další povinnosti, které je nutné mít neustále na paměti. Víte, jaké povinnosti navíc řidiči mají?

Kromě toho, že by měl řidič znát zákony, značky a samozřejmě by se měl na silničních komunikacích chovat tak, aby neohrozil sebe nebo ostatní řidiče, je nutné, aby měl neustále na paměti také povinnosti, které se ho týkají. Víte, jaké povinnosti to jsou?

Musí mít lékárničku ve vozidle

Bez lékárničky řidič nesmí vyjet na silniční komunikaci. I když ji drtivá většina řidičů nepoužije během expirační doby, nikdy nikdo neví, kdy se mu taková lékárnička může naopak hodit. Při silničních kontrolách se navíc lékárničky kontrolují, mějte tedy tuto svou povinnost stále na mysli.

Musí pouštět chodce na přechodu

Když není přechod označen semafory, řidiči musí pustit chodce na přechodu, pokud chodec stojí a bedlivě vyčkává, až mu někdo opravdu zastaví a pustí ho. Nepřidávejte se k bezohledným řidičům, kteří nezastaví ani tehdy, kdy je chodců u přechodu více.

Musí zlikvidovat vůz, pokud je automobil nepojízdný.

Automobil se může stát nepojízdným každou minutu. Je to přece jen stroj, který se během neustálého ježdění opotřebovává. Mnozí řidiči si však myslí, že nepojízdní automobil mohou nechat na zahradě, ale není to tak. Je nutné podstoupit likvidaci vozidla, nejlépe ekologickou likvidaci automobilu. Během likvidace automobilů dojde ke zlikvidování vozu, následně dostanete potvrzení o likvidaci, s nímž půjdete na příslušný úřad, kde dojde k odstranění vozidla z registru motorových vozidel.

Doporučujeme vozidlo zlikvidovat ve Staříči mezi Frýdkem-Místkem a Ostravou, kde se mimo jiné nachází i pneuservis. Až tedy budete mít nový vůz, nabídnou vám zde skvělé pneumatiky.