Motorkářské rukavice, obuv, moto kombinéza nebo třeba helma jsou vyrobeny ze speciálních materiálů, u kterých se nevyplatí je jen tak narychlo opláchnout ve vodě nebo je hodit do pračky. Toto motorkářské příslušenství má někdy aplikované speciální vnější vrstvy, které zajišťují jeho prémiové vlastnosti. A tuto vrstvu byste mohli nesprávným čištěním narušit. A to vede ke znehodnocení daného vybavení. Zde jsou tipy, jak pečovat o jednotlivé části.

Motorkářské rukavice

Vyčistit motorkářské rukavice obvykle není nic složitého. Většina jich je vhodná do pračky a k sušení můžete použít i sušičku. Pokud máte kožené rukavice, měli byste je mýt ručně ve studené nebo vlažné vodě. V případě větších nečistot můžete použít trochu jemného saponátu, nikoli však silné chemikálie. Kožené součásti nelze sušit v sušičce, protože by mohly popraskat.

Boty na motorku

Boty mohou být jedním z nejvíce zašpiněných součástí vašeho vybavení. Některé motokrosové boty mají odnímatelnou podrážku či vnitřní podšívku. V takovém případě je můžete vložit do pračky a vnější část jednoduše umyjete hadicí. Pokud však vnitřní část nemůžete vyjmout, mohou se boty stát zdrojem nepříjemného zápachu. Klasické čištění tomuto nepomůže. Na zápach ale můžete vyzrát jinak! Nakapejte do boty pár kapek esenciálního oleje z čajovníků (tea tree oil), která má antibakteriální účinky. zápachu vás zbaví během několika málo minut.

Motorkářská helma

Helma je nejdůležitější součástí vaší motorkářské výbavy. Proto i péče o ni by tomu měla odpovídat. Většina helem má odnímatelnou vnitřní vložku, díky čemuž je čištění velmi usnadněno. Vnitřní vložku můžete jednoduše vložit do pračky a tu vnější stačí opláchnout vodou (klidně i s trochou saponátu). Pozor! U některých vložek může výrobce doporučit jen ruční mytí. V tomto případě vždy následujte pokyny výrobce. Nechte uschnout na vzduchu.