Motorky se staly v poslední době součástí mnoha domácností. Pokud hledáte nějakou zálibu, která by vás rozhodně bavila, pak byste si takovou motorku měli rozhodně koupit. Budete o ni pečovat jako o vlastní dítě a jízda na ní bude zálibou nejen pro vás, ale také pro vaši partnerku nebo partnera. Ovšem pokud budete se spolujezdcem cestovat, pak byste si měli dát pozor na pár věcí, na které se většinou zapomíná nebo které se zanedbávají.

Jízda na motorce je sama o sobě skvělá – díky ní na chvilku zapomenete na běžné starosti. Ovšem jízda na motorce se spolujezdcem je zase trochu jiná. Je to zážitek pro oba, nicméně než nasednete na motorku, nezapomeňte se dobře obléknout.

Oblečení na motorku je další investice, kterou bohužel musíte podstoupit. Oblečení dnes koupíte takřka v každém online obchodu nebo v kamenných prodejnách s tímto zbožím. Většinou si moto oblečení koupí jenom majitel motorky, ale jestliže plánujete jezdit se spolujezdcem, správnou výbavu musí mít i on.

Pozor na nástup a výstup!

Velmi často se stává, že motorky skončí na zemi, když nastupuje či vystupuje spolujezdec. Podle starého pravidla by ten vzadu měl vždy svůj nástup a výstup řidiči nahlásit, přes to vlak nejede. Většinou se hlásí poklepáním na rameno. Zejména se na takové poklepání musí dbát tehdy, pokud máte na motorce ještě celou řadu kufrů.

Naklánějte se s motorkou

Pokud jste nikdy jako spolujezdce na motorce nejeli, pak by vás řidič motorky měl upozornit na to, že byste se měli hlavně uvolnit a naklánět se do zatáčky jako motorka. Pokud se nehodláte naklánět, pak alespoň se nevyvažujte náklonem na druhou stranu.

Řidič musí však mít na mysli, že se motorka se spolujezdcem chová jinak, než tehdy, kdy na ní jede jenom on sám. Nezapomeňte ani na fakt, že větší váha znamená nižší výkon, tudíž si motorku neodvařte.