Rukavice jsou pro všechny motorkáře nejen nutností z hlediska nebezpečí úrazu či ochrany před chladem, ale i prestižní záležitostí, neboť moto rukavice by měly perfektně ladit s kombinézou i motorkou a vypovídat o vkusu i smýšlení jezdce.

Ovšem prioritou je bezpečnost, neboť při pádu se každý člověk instinktivně chrání a brzdí rukama, takže bez kvalitních rukavic si nelze jízdu na motorce ani představit. Rukavice na motorku si nejlépe vyberete ve zbrusu nové značkové prodejně MBW, s.r.o. v Hluboké nad Vltavou, nebo v pohodlí svého domova na webových stránkách e-shopu m-b-w.cz. Široký sortiment uspokojí i ty nejnáročnější motorkáře, kteří zde naleznou jak pánské moto rukavice, tak i dámské moto rukavice.

arzaw

Motorističtí nadšenci ocení například sportovní kožené rukavice na motorku značky Arza. Vyznačují se integrovanými plastovými chrániči na klouby, dvojitým zapínáním na suchý zip a kevlarovým chráničem zápěstí. Různé barevné provedení těchto rukavic umožňuje dokonalé sladění rukavic s kombinézou i motocyklem.

ca-red

Základní podmínkou motorukavic je optimální pohyblivost ruky a jednotlivých prstů, což motorukavice Arza výborně splňují. Rovněž zápěstí rukavic je pružné a pohodlné. Důležitý je u motorukavic správný výběr střihu a velikosti. Rukavice na motocykl byste si měli vybírat pečlivě a zkoušet je, až vám jedny prostě perfektně padnou. Malé rukavice způsobují otlaky a při delší jízdě bolesti rukou, velké rukavice omezí váš cit v prstech. Rovněž slečny a paní se dnes oddávají požitku z jízdy na motorce. Proto se výrobci snaží vyhovět požadavkům žen a přizpůsobit motorukavice jejich něžné ruce. Jedním z perfektních výrobků jsou dámské motorukavice Daisy z kevlarové streče. Mají integrované karbonové chrániče v oblasti kloubů, pro pohodlné oblékání i stáhnutí rukavic slouží suchý zip. 

hc-blue

Kevlarová streč použitá na těchto dámských rukavicích na motocykl je mimořádně pevná, žáruvzdorná, dobře odolává vodě, špíně a olejům. Dámský vkus je uspokojen množstvím barevných provedení rukavic, které umožňují dámám sladit barvu rukavic s kombinézou, motorkou a hlavně jejich představami.