Většina z nás už byla někdy v zoologické zahrad nebo na farmě, lze tam sledovat zvířata a dozvědět se o nich zajímavé informace. Zcela jiným zážitkem je ovšem pozorování divokých zvířat, tedy zvířat, která jsou skryta našim zrakům a pohybují se v divoké přírodě, do které je potřeba vyrazit daleko za město.

Většina lidí sleduje taková zvířata dalekohledem, jedná se o poměrně snadný způsob pozorování, ale jen málokdo má tolik času, aby vydržel stát s dalekohledem na místě po celý den. Jestliže jste myslivci, lovci, přírodovědci, zoologové, lesníci nebo jen nadšenci do objevování přírody, neskutečně oceníte zázrak jménem fotopast. Jedná se o zbraň, která vám vystřihne takové záběry, jakými se nikdo jiný nepochlubí.

browning-recon-force-trail-camera-l

Proč fotopast?

Fotopast je nejlepším pomocníkem vědců i ochránců přírody již po desítky let. Cílem fotopasti je setrvávat na místě, například v přírodě na stromě, a zaznamenat vše živé, co se dostane do oblasti, kterou fotopast zaznamenává. Fotopast není jen obyčejný fotoaparát se snímačem, jedná se o pokročilé a vysoce odolné zařízení, které je uschované v maskovaném pouzdře. Snese veškeré nepřízně počasí, tedy i déšť, mráz, sníh i letní horka. Jejím cílem je jedno, vyfotit vše, co se kolem ní mihne.

dark3

Díky ní byla prokázána přítomnost mnoha vzácných zvířat a to nejen na území ČR, ale po celém světě. U nás se s fotopastí dokázala potvrdit přítomnost rysů, vlků nebo dalších zvířat. Mnoho myslivců by si bez fotopasti už ani nedokázalo svou práci představit, pomůže vám vidět to, co vašim zrakům uniká. Moderní fotopasti pořizují snímky ve vysokém rozlišení, dokáží pořizovat i videa a rychlost jejich reakce je ve zlomku sekundy. Mají mnoho funkcí a velkou kapacitu fotek, dokáží fotit ve dne i v noci, jsou malé, mají dlouhou životnost a umožní vám tolik možností, že si je velmi rychle oblíbíte.