Jaká bude blízká budoucnost ve světě automobilů dnes ví asi každý. Spoustu technologií a asistentů, vozy na elektřinu a daleko větší bezpečnost. Audi nyní představila automobil, který představuje velice blízkou automobilovou budoucnost. Zvládne autonomní pohyb v dálničním provozu, nepotřebuje řidiče a najde si svou cestu do myčky i k nabíječce svých baterií. Jeho technologie jsou dokonce tak vyspělé, že vás zvládne i uklidnit.

Frankfurt nad Mohanem je místem, kde si momentálně můžete prohlédnot krom konceptu Aicon, také novinku jménem Elaine. Audi již zanevřela na trochu suché pojmenovávání Quattro s číslovkou a jména nových konceptů v sobě mají i trochu poetiky. I přesto je však jasné, že automobil vychází z E-tronu Sportback, který se představil na autosalonu v Šanghaji.

Elaine se však snaží fušovat i do sekce SUV a je to na ní patrné již na první pohled. Oplastování a výška 1,53 metrů prozrazují, že tento vůz bude možné protáhnout i horšími cestami. I přesto se však jedná o automobil vyšší střední třídy, který má velmi působivý design. Na první pohled vás zcela jistě zaujaly různě zbarvěné Matrix LED světlomety. Právě zbarvení poskytuje informace ostatním řidičům o tom, v jakém režimu se automobil momentálně nachází a ti tak mohou vědět, že je například ovládán autonomně.

https://www.youtube.com/watch?v=zD-2B-s5KKI

V samotném voze nalezneme tři motory. První na přední nápravě a dva na zadní, což znamená schopnost pohonu všech čtyř kol. Stejná konfigurace by měla být i u automobilů, které půjdou do sériové výroby. Výkon všech motorů dohromady činí 320 kW, ovšem je možné jej navýšit i na 370 kW. Baterie mají kapacitu 95 kWh, což představuje dojezd nad 500 kilometrů.

V automobilu by měly dřímat tři motory, které budou dohromady poskytovat výkon 320 kW, popřípadě i 370 kW. Motory budou umístěny na všech nápravách, což znamená že automobil bude schopen pohonu všech čtyř kol. Baterie vozu mají kapacitu 95 kWh, což představuje standardní dojezd 500 kilometrů.