Kombíky jsou skvělou volbou pro rodinu s dětmi, psy, kočkami a spoustou harampádí, které neustále převážejí sem a tam. Pro někoho může tento “dům“ nomádů 21. století, představovat jen vůz, který je čistě užitkový a nemůžeme od něj očekávat žádnou zábavu. Pokud máte tento názor i vy, rádi vám ukážeme vůz, který vám tento postoj možná lehce vyvrátí. Bavit se totiž budeme o G-Power BMW M550d, který se honosí titulem nejrychlejšího naftového kombíku na planetě.

Tento super rychlý “rodinkář“ pochází z dílny společnosti G-Power, která je proslulá svými performace úpravami zejména modelů z Bavorska. Nyní si vzali do parády třílitrový naftový řadový šestiválec se turbodmychadly, který je celému světu znám jako M550d a montuje se do stejnojmenného pětkového kombi.

bm5530_551aa2b1309d1

Zásadní pro tuto úpravu je nový modul G-Power D-Tronik 5 V1, který se stará o mohutný nárůst výkonu šestiválce na 435 koní, tedy asi 320 kW. Výkon tak vzrostl z 381 koní výkonu, na nynější hladinu, což je vskutku řádné posílení. Tento nárůst se také výrazně podepsal na zrychlení vozu, který je nyní schopen udělat z nuly na sto za 4,5 sekund, a hlavně se maximální rychlost vozu, po tomto chiptuningu, vyšplhala až na 300 km/h. Při vývoji však automobil dosáhl rychlosti pouze 271,4 km/h. I tak ovšem autoři tohoto chiptuning počinu tvrdí, že se jedná o nejrychlejší dieselový kombík na světě.

getthumbnail

Zda byly na vozu provedeny i jiné změny není jasné a G-Power o nich mlčí. Z obrázku je však patrné, že G-Power přidalo alespoň vlastní litá kola. Světlá výška vozu působí také nižším dojmem oproti standardu a pod paprsky kol se ukrývají také zlaté brzdové třmeny, které určitě nejsou u BMW standardem.

g-power-m550d-5

Jaký bude další počin této společnosti vypadat, nevíme. Pokud však budou pokračovat v tom, co dělají, můžeme se již brzy těšit na něco dalšího opravdu speciálního.