Již v loni bylo rozhodnuto, že modelové označení DS, tedy označení pro nejluxusnější vozy, které Citroen nabízí, bude vystupovat jako samostatná značka. Plány to jsou sice hezké, ale jak se zdá, nějaký čas to zabere.
Modely s označením DS patří mezi TOP evropskou kvalitu, která svým majitelům nabízí maximální komfort a kvalitu zpracování materiálů.  Koncern PSA rozhodl, že se DS vymaní ze spárů Citroenu a bude vystupovat jako samostatná automobilka. Měla by tak děla konkurenci výrobcům jako je Audi, Volvo a dalším automobilkám, které si na maximální kvalitě svých produktů dávají opravdu záležet.

cids510_52b4010be5cf7

Proces transformace a plnohodnotného zařazení na trh by podle PSA měl zabrat minimálně patnáct let. Tedy až za patnáct let si nebudeme říkat: „Co je to za zvláštní automobil a značku?“, ale prostě jen okolo automobilku projdeme a řekneme si: „Hmm moc hezké DSko, takové bych taky chtěl!“ Může se nám to zdát jako dlouhá doba, naše nyní novorozené děti budou v okamžik, kdy budeme v duchu DS stojící na ulici s klidem hodnotit, čekat frontu pro vyzvednutí své první občanky, ale ve světě automobilů se jedná pouze o dvě modelové dekády.

cids520_52b4010c0d423

A na co se tedy můžeme od DS těšit? V první řadě to bude jistě snaha vytvářet ojedinělé vozy, které budou velice atraktivní tak, aby na sebe přitáhli pozornost. Zároveň se bude snažit v lecčem trumfnout svou konkurenci. A do třetice to budou skvělé zákaznické služby, které jsou u prémiových značek samozřejmostí. Do roku 2020 nás čeká rozšíření evropské nabídky na celých šest modelů, mezi kterými by neměli chybět ani dva SUV modely. Zároveň bude DS vybavovat své vozy prémiovými technologiemi, ještě dříve než se objeví u jiných vozidel od PSA. Bude se jednat hlavně o plug-in hybridní pohony. No plány jsou to velkolepé. Tak tedy s chutí do toho a půl je hotovo.

cids522_52b4010c2cc10značka