O vozy Ferrari byl, i přes jejich cenu, vždy velký zájem. Svůj podíl na tom má exklusivita této značky a také historie a prestiž, které jdou s jménem Ferrari, ruku v ruce. Není proto divu, že občas je zájemců o vozy se vzpínajícím se hřebcem ve znaku tolik, že Ferrari nemůže vyhovět všem. Selekci komu vyhoví přednostně, a kdo si bude ještě muset počkat, opět Ferrari řeší velmi svérázně, avšak logicky. Neplatí zde pravidlo, kdo dřív přijde ten dřív mele, ale pravidlo kdo má tučnější konto, a chce příplatkovou výbavu, ten má přednost.

Toto pravidlo je uplatňováno i v prodeji Ferrari 458 Speciale. O tento automobil je opravdu velký zájem a Ferrari si dokonce vybírá, komu jej vlastně prodá, a klienty, kteří si vyžadují nějakou tu individualizaci vidí nejraději. Takovou webovou konfiguraci, si můžete vyzkoušet i vy sami a trochu se zasnít. Pokud však zákazník zkrátka nemá na to, aby se trochu rozvášnil, a nezaškrtá dostatek položek v části „extras“, pak mu může být jeho objednávka dokonce i stornována. A nezáleží pak na tom, zdali již má složenou zálohu u svého dodavatele v hodnotě 700 000 korun, či zaplacenou leasingovku.

fe458sp23_52304337b5e0c

Důvodem je zkrátka vysoká poptávka a samozřejmě snaha Ferrari vydělat co nejvíce. Dalším důvodem je také to, že modely od Ferrari ve většině případů, na rozdíl od ostatních aut příliš neztrácejí na své ceně a velmi často se stává, že se ocitnou ve skupině sběratelských speciálů, kdy jejich pořizovací cena po nějakém tom roce překoná cenu původní. I z toho důvodu si již dnes někteří pořizují automobily od této značky coby investici do budoucna a prostředek, jak vydělat, což je trochu paradoxní. Bohužel mnoho z těchto vozů je také po své koupi zamčeno v garáží pod plachtou a jen tam čeká, až přijde jeho čas.

fe458sp70_52304338ad177