Na letošním autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem bylo japonských automobilek poměrně málo. Je to především z toho důvodu, že se brzy bude konal autosalon v Tokiu, a proto si tamní značky šetří to nejlepší pro domácí publikum. A rozhodně to budou velké věci.

Jedna elektrická novinka za druhou

Asijské autosalony jsou zajímavé tím, že se o vystavovaných novinkách mnohdy dozvídáme až několik málo dnů či hodin před jejich zahájením. U Tokijského autosalonu to nejspíše nebude jinak, ikdyž se na internetu objevil seznam toho nejzajímavějšího, na co se můžeme těšit.

První zajímavostí by měla být Honda Jazz, která se zde představí ve své hybridní podobě. Honda do malého MPV nasadí upravenou technologii i-MMD, kterou známe například z hybridního SUV CR-V.

Další novinkou bude automobilka lexus a jeho připravovaný koncept elektromobilu. Mělo by se jednat o zástupce městských vozů, který by však měl nabídnout královské vnitřní prostory. Počítá se také s plně digitalizovaným prostředím a elektromotory, které budou uloženy přímo v kolech. Lexux již naznačil, že vystavená studie bude designovým dílem, slíbil však že mnoho prvků by se mělo dostat i do sériové verze.

Mezi další vystavované bude patřit také Mazda, kde se zde pochlubí svým elektromobilem. Maskovaný prototyp se již prohání po silnicích, kde se vydává za SUV CX-30, ovšem zahraniční zdroje tvrdí, že se jedná o zcela nový model s vlastním stylem karoserie. Baterie má poměrně nízkou kapacitu 35 kW, což prozrazuje, že by se nejspíše mělo taktéž jednat o městský vůz.

Mezi další automobilky, které se v Tokiu představí s novinkami, patří Mitsubishi s plug-in hybridním SUV, Subaru s modelem Levorg a také Toyota, které spolu se Subarem vyvinula sportovní BRZ a také model GT86. Vypadá to tedy, že se máme skutečně na co těšit.