Zákazníci mají o další malý crossover navíc. Volkswagen k nám přiváží nového T-Roca, který zaujme atraktivním vzhledem i jednou specialitou šitou na míru českým požadavkům.

Malé SUV jsou dneska naprostým fenoménem, který má ve své modelové paletě snad každá větší automobilka, nebo jej do budoucna chystá představit. Mezi nejoblíbenější zástupce tohoto segmentu patří vozy jako Renault Captur, Kia Stonic, Opel Crossland X či Mazda CX-3. Mezi ně by se měl nově přidat i T-Roc od Volkswagenu, který se tak postaví vedle koncernových sourozenců jako je Seat Arona či brzy představený crossover od Škody, který bude stát na základech modelu Fabia.

Novinka od Volkswagenu by měla stát na platformě MQB A1, kterou tak bude sdílet s Volkswagenem Polo. Novinka bude montována na linkách v Portugalsku, kde se momentálně kompletuje také například Sharan.

Automobilka vidí v T-Rocu konkurenta již výše zmiňovaných kompaktních crossoverů. I přesto je však častěji srovnáván s Atecou či Karoquem. Proti nim však v hierarchii stojí Tiguan. Navíc Volkswagen plánuje v blízké době představit ještě jeden malý crossover jménem T-Cross, který bude o něco méně SUV a o něco více klasickým vozem.

Novinka se bude prodávat ve čtyřech motorových verzích, přičemž tři z nich budou benzínové s výkony 85 kW, 110 LW a 140 kW. U dieselového motoru bude nabízena dvoulitrová jednotka s výkonem 110 kW. Ta bude párována s automatickou i manuální převodovkou a bude mít pohon všech čtyř kol.

Automobil bude nabízen ve čtyřek výbavových verzích. Pro naší republiku navíc přibyla jedna speciální podkategorie, které sjednocuje barevné provedení T-Rocu v jednu jedinou barvu i přesto, že tento balíček všude jinde nabízí barevně odlišnou střechu vozu. Zkrátka konzervativní Čech by něco takového nemusel překousnout.