Aston Martin nám minulý týden odhalil nejen zcela nový DB 9GT, ale také inovované modely Vantage a Rapide S. Inovace se nesou zejména ve jménu zlepšení interiéru a systémů, které se v něm objevují.
Duo britských vozů z Gaydonu se nám představuje ve standardní podobě exteriéru i motorové nabídky. Změnou však prošel interiér a to zejména multimediální systém a vzhled pilotních kabin. Oba dva vozy se dočkaly zcela nového multimediálního systému AMi II, který nahrazuje stejnojmennou jedničku. U ní si zákazníci stěžovali hned na několik prvků.

amra04_558d23bed7f34

Prvním z nich byla zastaralá grafika celého systému, která nekorespondovala se vzhledem vozu a jeho interiéru. Problémy prý byly také se samotnou funkčnosti systému, například u hlasových příkazů. Proto u dvojky AMi nechybí ukazatel stavu aktuálního výkonu a točivého momentu a společně s novým infotainmentem, přichází i přepracovaný středový panel s dotykovými tlačítky.

mara05_558d23bfe429d

Aston se zároveň zaměřil i na širší možnosti personalizace podoby interiéru u modelu Vantage. Modely Vantage pro rok 2016 tak bude možné vylepšit sedadly v kůži hned tří odstínů. Mezi ně patří Vivid Red, Royal Mint, Black Damson a Bronze Metalic. U verze N430 je dokonce možné kompletně celou kabinu stylizovat do barvy s názvem California Poppy, která je opravdu hodně nápadná.

amva06_558d23bf495fd

U Vantage však prošla změnou i nabídka barevných provedení karoserie, která je nyní k dostání i ve velmi atraktivních barvných provedení, oranžové Cinnibar a černé Ultramarine a k dostání jsou i nové verze litých kol pro tento vůz.

amva21_558d23bf85300

Na první kusy této nové řady modelů Vantage a Rapide S se jejich nový šťastní majitelé mohou těšit v průběhu třetího čtvrtletí letošního roku. Pokud k nim patříte i vy, pak vám jen tiše závidíme a těšíme se, až vás potkáme na našich cestách.